۹ آذر ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۴
۵۱ هزار نفر از ثبت نامی ها در سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن رد درخواست شدند
رئیس اداره برنامه ریزی مسکن راه و شهرسازی استان زنجان:

۵۱ هزار نفر از ثبت نامی ها در سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن رد درخواست شدند

زنجان-رئیس اداره برنامه ریزی مسکن راه و شهرسازی زنجان گفت:تعداد متقاضیانی که واریز وجه داشتند ۲۰ هزار و ۳۹۶ هزار نفر بوده و از ثبت نامی ها در سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن ۵۱ هزارنفر رد درخواست شدند

به گزارش بازار و به نقل از راه و شهرسازی زنجان، بهزاد کردلو ،از ثبت نام ۹۶ هزار و ۱۵۸ متقاضی در سامانه طرح‌های جامع حمایتی مسکن خبر داد و گفت: بعد خانواری ثبت نام شده هم ۲۵۴ هزار نفر می‌باشد.

وی با بیان اینکه شهر زنجان با بیش از ۷۲ هزار و ۱۴۱ نفر متقاضی بیشترین ثبت نام کننده در این طرح در استان را به خود اختصاص داده است، ابراز کرد: در این راستا شهرستان ابهر با ۶ هزار و ۵۲۷ نفر، قیدار ۶ هزار و ۱۶۰ نفر و خرمدره با سه هزار و ۴۲۳ نفر به ترتیب بیشترین ثبت نام در سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن را به خود اختصاص داده‌اند.

رئیس اداره برنامه ریزی و مطالعات مسکن راه و شهرسازی استان زنجان، با بیان اینکه از متقاضیان ثبت نامی در طرح‌های جامع حمایتی مسکن حدود ۳۲ هزار نفر واجد شرایط هستند، بیان داشت: تا ۱۴ آبان حدود ۱۶ هزار و ۸۳۶ هزار نفر از متقاضیان مسکن ملی تخصیص پروژه شدند و ۹ هزار و ۱۵۳ نفر در مرحله تایید نهایی درخواست هستند و برای پنج هزار و ۶۹۲ نفر هم افتتاح حساب شده است.

کردلو، تعداد متقاضیانی که واریز وجه داشتند را ۲۰ هزار و ۳۹۶ هزار نفر اعلام کرد و بیان داشت: از ثبت نامی ها در سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن؛ حدود ۵۱ هزار و ۶۰۰ نفر هم رد درخواست شدند.

وی گفت :۸۴ درصد متقاضیان مسکن ملی در استان زنجان را مردان و ۱۶ درصد را بانوان تشکیل می‌دهند و همچنین از این تعداد ۲.۵ درصد از ثبت نام کنندگان نیز دارای معلولیت جسمی هستند.

رئیس اداره برنامه ریزی و مطالعات مسکن راه و شهرسازی استان زنجان افزود: ۷۴ درصد ثبت نام کنندگان متقاضی مسکن در استان زنجان متاهل و ۲۶ درصد هم زنان خود سرپرست و مجردین خانم و آقا هستند.

کردلو در ادامه افزود: متقاضیان بر مبنای متاهل بودن، سن متقاضی و تعداد فرزند در اولویت تشکیل پرونده و تخصیص پروژه هستند و همچنین طی سال آینده امیدواریم با تامین زمین مجردین واجد شرایط هم صاحب خانه شوند.

وی با تاکید بر اینکه ۶۳ درصد از متقاضیان طرح‌های جامع حمایتی مسکن در مرحله فاز ۶ ثبت نام کردند، متذکر شد: برای مابقی متقاضیان هم در فازهای یک، دو، سه ودیگر فازهای تفاهم نامه‌ای (وزارت کار، آموزش و پرورش و غیره) ثبت نام انجام شده است.

کد خبر: ۱۹۱٬۱۷۵

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha