۹ آذر ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۷
استعلام وضعیت اعتباری صادرکننده چک با پیامک

استعلام وضعیت اعتباری صادرکننده چک با پیامک

سخنگوی قانون چک گفت: افراد با ارسال پیامک بدون متن از سرشماره ۴۰۴۰۷۰۱۷۰۱ می‌توانند کدهای دستوری سامانه پیامکی و راهنمای مربوطه را دریافت کنند.

به گزارش بازار، آمنه نادعلی زاده سخنگوی قانون چک در خصوص استعلام وضعیت اعتباری چک صیادی با پیامک گفت: شهروندان می‌توانند با ارسال پیامک به سر شماره ۴۰۴۰۷۰۱۷۰۱ از وضعیت اعتباری صادرکننده چک اطلاعات دقیق تری را کسب کنند در این پیامک به آن‌ها اطلاع داده می‌شود که صادر کننده به لحاظ تعداد و مبلغ چک‌های برگشتی در چه وضعیتی است و با توجه به تعداد و مبلغ چک‌های برگشتی طبقه ایی که صادر کننده در آن قرار می‌گیرد مشخص می‌شود.

نادعلی زاده ادامه داد: اگر افراد یک پیامک بدون متن از سرشماره ۴۰۴۰۷۰۱۷۰۱ ارسال کنند کدهای دستوری سامانه پیامکی و راهنمای مربوطه و نحوه پیامک برایشان ارسال می‌شود.

سخنگوی قانون چک با اشاره به این که این سامانه مشابه سامانه‌های قبلی است گفت: سال ۹۷ از طریق سرشماره ۷۰۱۷۰۱ این پیامک ارائه می‌شد و این اطلاعات به مشتریان ارائه می‌شد که در حال حاضر با توجه به این که سامانه صیاد خود به تنهایی یک زیر ساختی پیامکی دارد تحت عنوان ۴۰۴۰۷۰۱۷۰۱ این در واقع به نوعی مهاجرت کرده و در داخل این سرشماره قرار گرفته و این اقدام در راستای یکپارچه سازی استعلامات چک صیادی انجام شده است.

نادعلی زاده تصریح کرد: سرشماری قبلی هم فعال است، ولی سرشماره جدید با توجه به این که شهروندان وقتی می‌خواهند چکی را از طریق پیامک ثبت کنند بایستی به ۴۰۴۰ مراجعه بکنند این استعلام هم بر این سرشماره قرار گرفته شده که به راحتی بتوانند اقداماتشان را یکپارچه و در یک مکان انجام بدهند.

نادعلی زاده همچنین در خصوص راه اندازی مجدد سامانه‌ای که امکان استعلام چک‌های برگشتی در سه سال اخیر و امکان استعلام چک‌های در راه داشت گفت: به زودی این سامانه مجدد راه اندازی خواهد شد و قرار است چک‌های برگشتی و چک‌های برگشتی رفع سوء اثر شده، و چک‌های در راه از طریق این سامانه به مشتریان ارائه شود.

سخنگوی قانون چک افزود: در طول سال این سامانه رونمایی شده بود و در فرصتی هم شروع به کار کرد، اما در ادامه مشکلات فنی بوجود آمد ناگزیر این سرویس از لیست خدمات سامانه صیاد حذف شد با توجه به این که مشکلات مربوط به این سرویس مرتفع شده به زودی این سرویس را در اختیار عموم قرار خواهیم داد.

نادعلی زاده همچنین در خصوص خدمات دهی برخی بانک‌ها نسبت به چک الکترونیک گفت: سه تا بانکی که آمدند این رونمایی را انجام دادند محصول چک دیجیتال خودشان را ارائه کردند این سه تا بانک این محصولات را به مردم و مشتریانی که متقاضی هستند از طریق همین بانک‌هایی که در واقع اعلام شد می‌توانند دریافت کنند مابقی بانک‌ها کماکان در مرحله تست آزمون به سر می‌بردند و هنوز محصول نهایی خودشان را ارائه نکردند شاید نارضایتی شهروندان این است بانک‌هایی که هنوز این محصول را راه اندازی نکردند این خدمت را دریافت نکردند.

کد خبر: ۱۹۱٬۱۶۷

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha