۳۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۲
بهره‌گیری از توان بخش خصوصی برای احیاء واحدهای راکد یزد
در گفتگو با بازار مطرح شد؛

بهره‌گیری از توان بخش خصوصی برای احیاء واحدهای راکد یزد

یزد- دهقان، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی یزد با اشاره به احیای واحدهای تولیدی راکد و بازگرداندن آن‌ها به چرخه تولید گفت: یکی از مهمترین سیاست‌هایی دولت در شرایط حساس امروز، احیای صنایع راکد است.

محمد دهقان در گفتگو با خبرنگار بازار با اشاره به رویکرد دولت سیزدهم در اتکای به توان داخلی برای رشد تولید اظهار داشت: یکی از متولیان اصلی رونق بخشی به تولید استان، شرکت شهرکهای صنعتی است که سعی شده با برنامه ریزی و پیگیری های مستمر گام اثربخشی را در احیای واحدهای صنعتی راکد برداریم.

وی با اشاره به راه اندازی مجدد ۱۵ واحد صنعتی راکد و نیمه فعال در استان از ابتدای سال تاکنون ابراز کرد: خوشبختانه با عارضه یابی و اجرای طرح های بهبود و همکاری خوبی که با بخش خصوصی در این زمینه شد از ابتدای سال ۱۴۰۰ قریب ۶۰ واحد صنعتی در شهرکها و نواحی صنعتی استان یزد دوباره به چرخه تولید بازگشتند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی یزد بیان کرد: نکته قابل تامل در بحث احیای واحدهای تولیدی راکد که باید همواره مدنظر باشد، مسیر سخت و سنگلاخ آن است و این مسیر بعضا به قدری پرپیچ و خم و فرسایشی است که دولت هم با همه توانش امکان احیای برخی از این واحدهای تولیدی را نمی‌یابد و به ناچار مسیرهای دیگری را در پیش می‌گیرد که اتفاقا در این حوزه یک ابتکار عمل هوشمندانه در دستور کار سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی و به تبع شرکت شهرکهای صنعتی استان یزد قرار گرفته است.

وی با اشاره به تاکید بزرگان نظام بر به کارگیری همه ظرفیت بخش خصوصی در توانمند ساختن اقتصاد و به ویژه تولید کشور عنوان کرد: شرکت شهرکهای صنعتی استان یزد با نیت احیای برخی از واحدهای تولیدی، همکاری با بخش خصوصی را در دستور کار قرار داده و تلاش دارد از مسیر سرمایه و توان تکنولوژیکی این بخش، نسبت به احیای واحدهای تولیدی دیگری که اتفاقا آنها هم از بخش خصوصی هستند، اقدام کند.

دهقان عنوان کرد: تمرکز بر همکاری بخش خصوصی برای احیای واحدهای راکد از طریق ایجاد ارتباط بین این واحدها با واحدهای توانمند است. برای مثال اگر یک واحد در حوزه محصولات کاشی و سرامیک تعطیل شده، می‌توان از یک واحد فعال موفق در این حوزه کمک گرفت.

وی با اشاره به تاکید استاندار یزد بر احیای واحدهای راکد و زیرظرفیت اظهار داشت: اهمیت بهره‌گیری از توان بخش خصوصی برای بازگرداندن واحدهای تولیدی راکد به چرخه تولید کشور آنجایی نمود بیشتری دارد که بدانیم دولت در چنین فضایی بدون اینکه مجبور باشد بخشی از سرمایه، اعتبار و یا توان تسهیلاتی خود را به این مهم اختصاص دهد، شرایط را برای توانمندتر شدن تولید کشور تسهیل می‌کند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی یزد عنوان کرد: گاهی اینگونه انتظار می رود که چرا یک واحدی که مجدد راه اندازی شده در شکل و قامت واحد قبلی نیست؟ احیای واحد راکد به این معنی نیست که همان تولید قبلی احیا شده و همان ماشین آلات قبلی به کار گرفته شده است، احتمال دارد برخی از واحدهای تولیدی کلا نوع تولید را عوض کنند، چراکه ممکن است برخی کالاها دیگر بازار نداشته باشند.

کد خبر: ۱۸۹٬۱۵۵

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha