۸ آبان ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۱
اجرای پروژه ایجاد خزانه پیاز زعفران با ۲میلیارد تومان اعتبار در خراسان جنوبی
مدیرکل ستاد اجرایی خراسان جنوبی خبر داد؛

اجرای پروژه ایجاد خزانه پیاز زعفران با ۲میلیارد تومان اعتبار در خراسان جنوبی

بیرجند_ مدیر کل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) خراسان جنوبی گفت: پروژه ایجاد خزانه زعفران با بیش از دو میلیارد تومان اعتبار در ۲۵ هکتار از اراضی استان اجرا شد.

به گزارش خبرنگار بازار، امروز یکشنبه سید مجتبی موسوی در آیین افتتاح پروژه های زنجیره ارزش زعفران ستاد اجرایی فرمان امام (ره) که به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار شد، اظهار کرد: بر اساس دستور دفتر مقام معظم رهبری مبنی بر ورود ستاد اجرایی فرمان امام(ره) ، این ستاد در این حوزه ورود کرد.

وی با اشاره به این که این که امروز آیین افتتاح پروژه زنجیره ارزش زعفران در کشور برگزار می شود، افزود: در این راستا در خراسان جنوبی پروژه ایجاد خزانه پیاز زعفران اجرا شده است.

وی بیان داشت: در استان در بیش از ۱۷هزار هکتار کشت زعفران انجام می شود و سالیانه بیش از ۷۰تن تولید زعفران در استان داریم.

موسوی گفت: یکی از دغدغه های اصلی کشاورزان در این خصوص نبود پیاز استاندارد و اصلاح نژاد شده بود که با اجرای این پروژه این دغدغه زعفران کاران در زمینه پیاز استاندارد، اصلاح نژاد شده و عاری از ویروس بر طرف شده است.

به گفته وی پروژه ایجاد خزانه پیاز زعفران در سطح ۲۵ هکتار از اراضی استان اجرا شده است که در سال های آینده به ۱۰۰هکتار خواهد رسید.

وی ادامه داد: خروجی این کار تولید پیاز استاندارد، اصلاح نژاد شده و عاری از ویروس است که با اعتبار دو میلیارد تومان در ۱۰هکتاردر دشت بجد بیرجند و ۱۵ هکتار از سرایان اجرا شده است.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام(ره) خراسان جنوبی با اشاره به این که تولید این پیاز هدیه ای برای کشاورزان استان خواهد بود، اظهار کرد: در کنار انجام این کار، آموزش کاشت و برداشت مکانیزه زعفران هم به کشاورزان داده می شود.

موسوی هدف نهایی اجرای این پروژه را افزایش بهره بری زعفران در مزارع استان است که سبب افزایش برداشت زعفران خواهد شد.

وی افزود: در سال های آینده در دیگر شهرستان های استان که از این ظرفیت برخوردارند هم این طرح اجرا خواهد شد.

کد خبر: ۱۸۴٬۴۳۰

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha