۱۳ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۱
کد خبر: . ۱۷۸٬۹۹۲
آیا احتمال کاهش امنیت شبکه اتریوم پس از Merge وجود دارد؟

انتظار می‌رود که تغییر مدل استخراج اثبات کار با منابع سنگین که به عنوان The Merge شناخته می‌شود به زودی کامل شود. در ادامه با ما همراه باشید تا پاسخ این سؤال را بیابید.

به گزارش بازار، حرکت قریب الوقوع اتریوم به سمت یک مدل اعتبار سنجی اثبات سهام این سؤال را در ذهن همگان مطرح می‌سازد که آیا مرج اتریوم می‌تواند دومین شبکه محبوب ارزهای دیجیتال جهان را حداقل به طور موقت با مشکل امنیت مواجه سازد؟ انتظار می‌رود که تغییر مدل استخراج اثبات کار با منابع سنگین که به عنوان The Merge شناخته می‌شود به زودی کامل شود. در ادامه با ما همراه باشید تا پاسخ این سؤال را بیابید.

دور شدن از اعتبار سنجی اثبات کار توسط اتریوم

دور شدن از اعتبار سنجی اثبات کار توسط اتریوم در دسامبر ۲۰۲۰ آغاز شد و انتظار می‌رود که منجر به کاهش ۹۹.۹۵ درصدی مصرف انرژی توسط بلاک چین شود، از ۱۱۲ تراوات برق در سال به تنها چند مگاوات. دلیل این امر این است که اثبات کار شامل رقابت گره‌هایی با یکدیگر برای انجام محاسبات (ماینینگ) برای برش یک بلوک جدید در ازای پاداش است، در حالی که در اثبات شرط، اعتبارسنج‌ها به سادگی ملزم هستند که توکن‌هایی را از آن نگه دارند و به اشتراک بگذارند.

در انجمن اتریوم علیرغم صرفه جویی‌هایی که در انرژی به واسطه تغییر الگوریتم اجماع ایجاد می‌شود، این سوئیچ به طور جهانی حمایت نمی‌شود و افراد این اکوسیستم برخی نگرانی‌های امنیتی را بیان می‌کنند، از جمله امکان اطلاع اعتبارسنجی‌ها از قبل در مورد اینکه کدام بلوک‌ها اعتبارسنجی می‌شوند، که می‌تواند آنها را قادر به دستکاری کند. به بیانی دیگر می‌توان گفت که تاثیر حرکت به سمت اثبات سهام هنوز دیده نشده است. ادغام نهایی زمانی اتفاق می‌افتد که شبکه به یک مقدار «سختی کلی» معروف به سختی کل پایانه برسد.

مرج اتریوم، پایان ماینینگ در بلاک چین است

در واقع افراد و گروه‌هایی که در حال حاضر روی بلاک چین اتریوم استخراج می‌کنند، پس از انجام این سوئیچ، دیگر نمی‌توانند این کار را انجام دهند. اتریوم می‌گوید اگر به استخراج ادامه دهند، این کار را روی نسخه ناسازگار زنجیره انجام می‌دهند و «نمی‌توانند توکن‌های اتر ارسال کنند یا در شبکه اتریوم پس از ادغام فعالیت کنند». گروه اتریوم به طور رسمی اذعان داشتند که: «ادغام نشان‌دهنده پیوستن لایه اجرایی موجود اتریوم با لایه اجماع اثبات سهام جدید آن، Beacon Chain است. این فرآیند نیازمندی به استخراج‌های انرژی بر را از بین می‌برد و در عوض شبکه را با استفاده از ETH سهامدار ایمن می‌کند.

Sharding پرداخت‌های اتریوم را سرعت می‌بخشد

علاوه بر مزایای صرفه‌جویی در مصرف انرژی، اتریوم می‌گوید این حرکت به آن اجازه می‌دهد تا ارتقاءهایی از جمله معرفی «sharding» را انجام دهد، ابزار تقسیم‌بندی که مجموعه بزرگی از داده‌ها را به بخش‌های کوچک‌تری تقسیم می‌کند که بلاک چین را مقیاس‌پذیرتر و مقیاس‌پذیرتر می‌کند. امکان پردازش پرداخت سریعتر از آنچه در حال حاضر وجود دارد.

مهم‌ترین رویداد در تاریخ ارزهای دیجیتال

حرکت اتریوم به سمت اثبات سهام یکی از مهم‌ترین رویدادها در تاریخ ارزهای دیجیتال به حساب می‌آید و رگولاتورها و سایر شبکه‌ها آن را از نزدیک مشاهده می‌کنند. حتی گوگل را که سرمایه گذاری در وب ۳ خود را افزایش می‌دهد، وادار کرد تا یک شمارش معکوس ایجاد کند که وقتی کاربران عبارت "مرج اتریوم" را جستجو می‌کنند قابل مشاهده باشد.

سوروکو توضیح داد: اتریوم به عنوان پایه‌ای برای بسیاری از ارزهای دیجیتال، NFTها و سایر فعالیت‌های مرتبط با بلاک چین عمل می‌کند. ادغام اتریوم ۲ بسیار مهم است زیرا به مشکلات مقیاس پذیری و بهره وری انرژی در الگوریتم اجماع اثبات کار می‌پردازد. اما باید توجه داشت که ادغام آتی تنها یک گام در تکامل اتریوم است، البته گامی مهم که مجموعه‌ای از تغییرات بعدی را ممکن می‌سازد.

روزهای ماینینگ بیت کوین احتمالاً به انتها نزدیک است

ادغام اتریوم همزمان شده است با فراخوان‌هایی که برای بیت کوین و سایر پلتفرم‌های محبوب بلاک چین برای دور شدن از اثبات کار انجام شده است. دولت ایالات متحده اخیراً پیشنهاد کرده است که تنظیم‌کننده‌ها می‌توانند با استخراج ارزهای دیجیتال به دلیل ردپای کربنی که ایجاد می‌کند، مقابله کنند. در گزارش دفتر سیاست علم و فناوری کاخ سفید آمده است که ماینرها باید برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای اقدام کنند.

داده‌های بیشتری در مورد مصرف انرژی از بخش کریپتو در حال گردآوری است و استانداردهای بهره‌وری انرژی برای به حداقل رساندن زیان‌ها و ترویج «استفاده از فناوری‌های دارایی‌های رمزنگاری حافظ محیط‌ زیست» ایجاد می‌شوند. کاخ سفید در گزارشی درباره تاثیر استخراج رمز ارز بر تغییرات آب و هوایی نوشت: «اگر این اقدامات در کاهش تاثیرات ناکارآمد باشد، دولت باید اقدامات اجرایی را بررسی کند و کنگره ممکن است قوانینی را برای محدود کردن یا حذف استفاده از انرژی بالا در نظر بگیرد.»

این موضوع چه تاثیری بر سرمایه گذاران بالقوه خواهد داشت؟

اگرچه انتظار نمی‌رود که ادغام اتریوم باعث سریع‌تر شدن شبکه یا کاهش هزینه‌های تراکنش فوری شود، سرمایه‌گذاران ممکن است مزایایی را در این مسیر ببینند. در حالی که هیچ نتیجه‌ای قطعی نیست، ادغام می‌تواند در درازمدت برای سرمایه‌گذاران رمزارز به دلیل زمینه‌ای که برای ارتقاء سرعت، کارمزد و توسعه اکوسیستم در آینده ایجاد می‌کند، صعودی باشد.

تراکنش‌های سریع‌تر و کارمزدهای پایین‌تر در نهایت می‌تواند به کاربران بیشتری نیز منجر شود، که می‌تواند بر ارزش اتر، ارز دیجیتال بومی اتریوم، که سرمایه‌گذاران برای انجام تراکنش‌های پلتفرم از آن استفاده می‌کنند، تأثیر بگذارد.

آیا این ادغام اتریوم را کمتر در برابر هکرها آسیب پذیر می‌کند؟

آیا احتمال کاهش امنیت شبکه اتریوم پس از Merge وجود دارد؟

این ادغام قطعاً اتریوم را ایمن‌تر می‌کند. در واقع پس از ادغام، سرمایه‌گذاری اولیه مورد نیاز برای اعتبارسنجی تراکنش‌ها در بلاک چین حدود ۵۵۰۰۰ دلار یا ۳۳ ETH هزینه خواهد داشت. این هزینه‌ای است که همه، از جمله هکرها، برای ورود به شبکه در وهله اول باید متحمل شوند. با توجه به این مانع، گوربونوف انتظار دارد که اتریوم بسیار ایمن‌تر شود. با این حال، کینگ هشدار می‌دهد که بلاک چین همیشه در برابر هکرها آسیب پذیر خواهد بود. پس از ادغام، حساسیت‌های اتریوم ممکن است به دلیل تغییر طراحی اساسی در شبکه متفاوت باشد، اما خطرات امنیتی همیشه یکسان خواهند ماند. خطر امنیت سایبری همیشه مهم است.

به یاد داشته باشید، اتر یا همان ارز دیجیتال شبکه اتریوم، مانند بسیاری از ارزهای دیجیتال، دارایی بسیار بی ثباتی است که بدون هیچ تضمینی برای کسب سود، در معرض نوسانات غیرقابل پیش بینی ارزش است. کارشناسان توصیه می‌کنند که بیش از آنچه می‌خواهید از دست بدهید، روی این نوع دارایی‌ها سرمایه‌گذاری نکنید. برای خرید اتریوم و مشاهده لحظه‌ای قیمت اتریوم اینجا کلیک کنید.

۱۳ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۱
کد خبر: ۱۷۸٬۹۹۲

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 2 =