۲۱ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۲
اختصاص ۲۵۰۰ مگاوات ظرفیت نیروگاه‌های تجدیدپذیر به صنایع خودتامین

اختصاص ۲۵۰۰ مگاوات ظرفیت نیروگاه‌های تجدیدپذیر به صنایع خودتامین

مجری طرح احداث ۱۰ هزار مگاوات نیروگاه توسط صنایع با اشاره به اقدامات انجام شده برای احداث نیروگاه‌های خود تامین صنایع معدنی، از راه‌اندازی دومین واحد گازی نیروگاه شهید باکری سمنان در آذرماه خبر داد.

به گزارش بازار به نقل از وزارت نیرو، سید زمان حسینی، با اعلام این خبر اظهار کرد: در راستای مبادله تفاهم‌نامه در ۱۹ مهر ۱۴۰۰ میان وزارت نیرو و وزارت صمت، نخستین واحد گازی نیروگاه‌های خود تامین صنایع معدنی در نیروگاه شهید باکری سمنان تابستان ۱۴۰۱ راه‌اندازی و با شبکه سنکرون شد و پیش‌بینی می‌شود دومین واحد گازی با تلاش شبانه‌روزی در آذرماه سال جاری راه‌اندازی و وارد شبکه سراسری شود.

مجری طرح احداث ۱۰ هزار مگاوات نیروگاه توسط صنایع ادامه داد: بر این اساس، نخستین واحد گازی این نیروگاه بعد از عقد قرارداد با توجه به نیاز مبرم شبکه و فراهم بودن زیرساخت‌ها در مدت پنج ماه با رکورد زمانی جدید نصب و راه‌اندازی شد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین با توجه به استقبال صنایع معدنی تاکنون برای احداث نیروگاه‌های خود تامین برای این صنایع، تعداد متقاضیان از ۱۴ ساختگاه مندرج در تفاهم‌نامه به ۲۸ ساختگاه به میزان ۱۷ هزار و ۵۰۰ مگاوات به صورت سیکل ترکیبی افزایش یافته است.

حسینی با بیان اینکه بر این اساس دوره پیشبرد ۲۸ ساختگاه به ۴۵ درصد رسیده، اضافه کرد: با پیگیری و فعالیت‌های خستگی ناپذیر دست‌اندرکاران در مدت کوتاهی هفت ساختگاه به ظرفیت ۵۰۰۰ مگاوات وارد ‌فاز اجرایی شده‌ است.

مجری طرح احداث ۱۰ هزار مگاوات نیروگاه توسط صنایع در پایان یادآور شد: تاکنون بر اساس آخرین وضعیت عملکرد پروژه‌ها پیش‌بینی می‌شود تا پایان شش ماهه اول سال ۱۴۰۴ حدود ۱۲ هزار و ۵۰۰ مگاوات نیروگاه‌های صنایع معدنی وارد مدار شوند که ۲۵۰۰ مگاوات از این ظرفیت به نیروگاه‌های تجدیدپذیر اختصاص یافته است.

کد خبر: ۱۷۴٬۷۶۶

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha