۱۵ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۹
کد خبر: . ۱۷۳٬۵۷۱
مقایسه قیمت آجر نما و خرید در تهران سال ۱۴۰۱

یکی از عوامل موثر بر قیمت آجر نما در بازار تهران، کارخانه تولید کننده آجر است که بر اساس کیفیت انواع آجر نسوز نما تولید می‌شود، از این رو جهت خرید آجر قزاقی نما و مقایسه آن‌ها کلیک نمایید.

بازار؛ گروه صنعت: به گزارش خبرگزاری رکنا و به نقل از تحلیل بازار؛ یکی از به‌روزترین و پرطرفدارترین مصالح برای نمای ساختمان، آجر نما است. این محصول می‌تواند حالت‌های مختلفی به نمای داخلی یا بیرونی ساختمان شما از سنتی و نوستالژیک تا مدرن و امروزی بدهد. درحالی‌که برندها و محصولات متنوعی در بازار وجود دارند، تشخیص محصول باکیفیت از انواع نامرغوب دشوار است.

در این مقاله، ضمن معرفی شاخص‌های کیفی آجرنمای مرغوب و نیز روش‌هایی برای تشخیص آن‌ها، انواع این محصول و موارد تفاوت آن‌ها را شرح داده و در انتها نیز نگاهی به عوامل تأثیرگذار بر قیمت آجر نما در سال جاری خواهیم داشت. اگر آجر نما را برای نمای بیرونی یا درونی ساختمان خود در نظر دارید، این مقاله برای شما نوشته شده است.

https://www.rokna.net/بخش-بازرگانی-۱۷۱/۸۲۲۳۸۸-قیمت-آجر-نما-مقایسه-انواع-آجر-نسوز-نما-در

بهترین آجر برای نمای ساختمان چیست؟

مسلما همه آجر نماهای موجود در بازار ازنظر کیفی در یک سطح نیستند. این امر، مهم‌ترین عامل تفاوت قیمت آجر نما برندها و آجرهای مختلف در بازار نیز به شما می‌رود.

مقایسه قیمت آجر نما و خرید در تهران سال ۱۴۰۱

بهترین آجر نما نسوز برای نمای ساختمان باید چه ویژگی‌ها و شرایط کیفیتی داشته باشد

یک آجر نمای مرغوب از هر نوعی که باشد باید بتواند شرایط کیفی زیر را برآورده کند:

مقاومت دمایی بالا چه در برابر گرما و چه در برابر سرما

مقاومت فشاری بالا برای تحمل وزن آجر به‌خصوص با توجه به نشست ساختمان‌های نوساز

مقاومت بالا در برابر ضربات کوچک و بزرگ

عدم تغییر رنگ در برابر نور خورشید

مقاومت سایشی بالا در برابر عوامل جوی مانند باد، باران و آلودگی هوا

جذب آب بسیار اندک

قابلیت ضد شوره

عدم استفاده از نمک و مواد شیمایی مضر در تولید

تشخیص کیفیت آجر

تشخیص اینکه یک آجر نما کیفیت مطلوبی دارد برای افراد ناآشنا با این صنعت، دشوار است. بااین‌حال، برخی تکنیک‌های زیر می‌توانند مفید باشند:

دو آجر را برهم بزنید. باید صدایی زنگ‌دار از این برخورد حاصل شود که نشان‌دهنده پخت مناسب آجر است.

به‌طورکلی آجرهای خاک‌سنگ از خاک رس، مقاومت بهتری در برابر فشار، ضربه و سایش دارند.

آجر نمای خاک‌سنگ را خیس کرده و سپس روی آن یک بار با سنباده نرم بکشید. آجرهای مرغوب تنها یک لایه نازک از خود را از دست داده و دانه‌های خاک‌سنگ از آن‌ها بیرون می‌آیند.

ظاهر آجرها را بررسی کنید. همه آن‌ها باید ازنظر حجم، اندازه، شدت رنگ و زوایا یکسان باشند. آن‌ها همچنین نباید شکستگی، سوراخ، تاب یا ترک داشته باشند.

برای تست جذب آب آجر ابتدا آن را وزن کرده و سپس ۲۴ ساعت در آب بگذارید. وزن اضافه‌شده نباید از ۱۰ درصد وزن آجر بیشتر باشد.

برند آجر نما

با وجود همه شاخص‌ها و تکنیک‌های کیفیت‌سنجی گفته‌شده، مطمئن‌ترین راه‌کار برای خرید آجرنمای مرغوب خرید از برندهای شناخته‌شده در این زمینه است.

"گروه صنعتی آجر گستر امیران با نماد تجاری امیران نما از سال ۱۳۸۸ اقدام به گسترش فعالیت خود نموده است و در ادامه، سایت امیران نما را در راستای شفاف‌سازی قیمت آجر نما تاسیس کرد. هدف شرکت آجر گستر امیران تامین گسترده و سریع محصولاتی همچون آجر نسوز، آجر قزاقی، دکوراتیو، رسی، چرم، طرح چوب، رستیک، کف و آجر لفتون و کوره است؛ که در انواع آجرهای نما و صنعتی تولید و عرضه می‌گردد."

انواع آجر نسوز نما کدام است؟

با در نظر گرفتن شاخص‌های کیفی مطرح‌شده در بخش قیلی و در نظر گرفتن برندهای شناخته‌شده می‌توانید از میان محصولات متنوع، آجر مناسب برای نمای خارجی یا داخلی ساختمان خود را انتخاب کنید.

مقایسه قیمت آجر نما و خرید در تهران سال ۱۴۰۱

یکی از انواع آجر نسوز نما آجر قزاقی و لفتون است که در صنعت نمای ساختمان به کار می‌رود

انواع آجرنما عبارت‌اند از:

آجر نمای نسوز: از خاک چینی (رنگ قهوه‌ای) یا کائولن (رنگ سفید) تهیه می‌شود. خاک چینی حاوی مقادیری سیلیس و آلومینیوم است که سبب تغییر رنگ آجر نسوز از سفید به طیف رنگی قرمز، قهوه‌ای و غیره می‌شود. آجر نسوز قهوه‌ای با مقاومت حرارتی بالا، یکی از بهترین گزینه‌ها برای نما محسوب می‌شود. انواع دیگر این آجر، شامل آنتیک یا دکوراتیو، پلاک، صخره‌ای با ظاهرهای متفاوت است.

آجر رستیک: در طرح و رنگ طبیعی چوب یا سنگ تولید شده و یکی از زیباترین انواع آجر نما برای نمای داخلی ساختمان است. ظاهر این آجر با استفاده از تکنیک سندبلاست، دانه‌دانه و زبر است.

آجر رسی: از خاک رس تهیه شده و عمدتا در طیف رنگی این ماده است. هرچه حرارت پخت بیشتر باشد، استحکام این آجر نیز بیشتر می‌شود.

آجر طرح چرم: با درصد جذب آب کمتر از پنج درصد، مقاومت حرارتی بالا و زیبایی ظاهری مناسب، یکی از بهترین گزینه‌ها برای نما محسوب می‌شود.

آجر کف: از مقاوم‌ترین انواع آجر در برابر فشار و ضربه است و بهترین گزینه برای کف ساختمان محسوب می‌شود.

آجر نما چوب: در طرح و رنگ چوب تولید می‌شود و برای بیرون و داخل ساختمان مناسب است.

آجر لفتون: در طیف رنگی قهوه‌ای و قرمز تولید می‌شود و با جذب آب بسیار پایین و وزن سبک، یک گزینه عالی برای تیغه‌ها و ستون‌های ساختمان است.

آجر قزاقی: از با کیفیت‌ترین و مقاوم‌ترین آجرها در برابر تغییرات دمایی و شوره، آجر قزاقی است که از تنوع رنگی بالایی برخوردار است، همین تنوع باعث تفاوت قیمت آجر قزاقی نیست شده است.

آجر نما شیل: از خاک آسیاب‌شده سنگ شیل تولید شده و نسبت به آجرهای رسی، جذب آب بسیار کمتر و مقاومت بیشتری در برابر فشار و ضربه دارد.

تفاوت آجر قزاقی با آجر نسوز در چیست؟

از میان آجرهای گفته‌شده، دو آجر قزاقی و نسوز، شباهت‌های بسیاری به هم دارند که سبب می‌شود بسیاری از افراد در تشخیص آن‌ها دچار مشکل شوند. در این بخش، موارد تفاوت این دو را بررسی می‌کنیم.

اول از همه اینکه آجر قزاقی از خاک رس معمول ساخته می‌شود؛ اما ماده اصلی آجر نسوز، خاک نسوز است. همین امر، سبب افزایش مقاومت آجر نسوز در برابر حرارت و فشار، نسبت به آجر قزاقی می‌شود. استفاده از مصالح متفاوت، سبب اختلاف ظاهری دو آجر نیز شده است. به‌طوری‌که آجرهای قزاقی، بیشتر ظاهری سنتی دارند؛ اما آجرهای نسوز، بیشتر مدرن و امروزی هستند.

نکته مهم دیگر این است که آجر قزاقی، تنوع رنگی کمی دارد که به چهار رنگ ابلق، زرد قرمز و گلبهی محدود می‌شود؛ اما آجر نسوز در رنگ‌های متنوعی مانند پرتقالی، زرشکی، مشکی و قهوه‌ای نیز تولید می‌شود. این موارد اختلاف، سبب تفاوت در کاربردهای این دو نیز شده است.

قیمت آجر نما در سال ۱۴۰۱

عوامل متعددی بر قیمت آجر نما اثرگذار هستند. مهم‌ترین این عوامل، مسلما مواد اولیه و در درجه بعدی، فرایند تولید به شمار می‌روند. مواد اولیه در تولید آجر نسوز، خاک رس، انواع فلزات و خاک‌سنگ هستند.

قیمت مواد اولیه آجر نما به عوامل متعددی بستگی دارد که مهم‌ترین آن‌ها عبارت‌اند از:

وضعیت استخراج از معادن

قیمت‌های جهانی

قیمت نفت و سوخت

دستمزد نیروی انسانی

تکنولوژی تولید و هزینه نگهداری از ماشین‌آلات

برند و کیفیت محصول

قیمت ارز (به‌خصوص برای مواد اولیه وارداتی)

وضعیت داخلی کشورهای صادرکننده و روابط کشور ما با آن‌ها

وضعیت سهام شرکت‌های تولیدکننده در بورس

تقاضای بازار و نیز وضعیت بازارهای مرتبط با مسکن

فرآیند تولید که به‌طور مثال باعث شده که قیمت آجر قزاقی از آجرنسوز بیشتر شود

جمع بندی

آجر نما یکی از مصالح ساختمان‌سازی و دکوراسیون است که با توجه به زیبایی ظاهری‌اش در سال‌های اخیر، طرفداران بسیاری پیدا کرده است. این محصول در انواع مختلفی مانند نسوز، قزاقی، رسی، رستیک، کف و غیره تولید می‌شود که هر یک ازنظر مقاومت در برابر فشار، تغییرات دمایی و غیره تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند.

هنگام خرید آجر نما باید به شاخص‌های کیفی معرفی‌شده در این مقاله توجه داشته و از مشخصات مکانیکی آن اطمینان حاصل کنید. بااین‌حال، مطمئن‌ترین راه خرید آجر نمای مرغوب، تهیه آن از برندهای برتر و شناخته‌شده در بازار است. همچنین توجه داشته باشید که از میان انواع آجر نما، نوع مناسب را با توجه به فشار و تغییرات دمایی که قرار است آجر تحمل کند، انتخاب نمایید.

تلفن تماس: ۴۹۰۱۵-۰۲۱

آدرس وب سایت امیران نما: https://amirannama.com/

آدرس دفتر مرکزی فروش: تهران، انتهای اشرفی اصفهانی, بلوار سیمون بولیوار، خیابان فکوری، پلاک ۴۰، طبقه دوم

۱۵ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۹
کد خبر: ۱۷۳٬۵۷۱

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 2 + 0 =

  نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • میلاد IR ۲۳:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
   0 0
   سلام قیمت آجر قزاقی چنده؟