۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۸
کد خبر: . ۱۶۷٬۳۸۴
ذوب آهن اصفهان با رویکرد «دانش محوری» در مسیر توسعه

اصفهان - رخصتی، مدیرعامل ذوب آهن اصفهان گفت: قصد داریم با برنامه های دانش محور، شاخص دار و قابل پایش و صد البته با شتاب مناسب در مسیر تولید و توسعه حرکت کنیم.

به گزارش خبرگزاری بازار، رضا سیف الهی فرمانده اسبق ناجا که به منظور حضور در کنگره شهدای نیروی انتظامی به شهرستان لنجان سفر کرده بود، از خط تولید ذوب آهن اصفهان نیز بازدید کرد.

وی در این دیدار، این مجتمع عظیم صنعتی را پشتیبان رزمندگان در دفاع مقدس دانست و گفت: حضور کارکنان ذوب آهن اصفهان در جنگ تحمیلی، نشان دهنده ایثار و شهادت طلبی این صنعتگران است.

فرمانده اسبق ناجا با بیان این که در دوران دفاع مقدس ،ذوب آهن اصفهان، نقشی انکارناپذیر در تامین رزمندگان آموزش دیده برای جنگ تحمیلی داشت، افزود: این شرکت در تامین تجهیزات، ادوات، خدمات فنی، مهندسی و لجستیکی برای جبهه و جنگ نیز سنگ تمام گذاشت.

تولید و توسعه محصولات استراتژیک صنایع مختلف کشور در ذوب آهن اصفهان
مشاور رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، تولید و توسعه محصولات استراتژیک و مورد نیاز صنایع مختلف کشور در ذوب آهن اصفهان را شایان تقدیر دانست.

ایرج رخصتی مدیرعامل ذوب آهن نیز در این دیدار با تشریح فرایند تولید در ذوب آهن اصفهان، گفت: این شرکت با برنامه های هدفمند و دانش محور بر بخش عمده ای از مشکلات چیره شده که طراحی و تولید بیش از دوازده محصول جدید در چند ماه اخیر برای تنوع بخشی به سبد محصولات، رکوردهای گوناگون تولیدی و اجرا و تکمیل پروژه های نوسازی و توسعه ای ذوب آهن اصفهان را باید در راستای برنامه های هدفمند و شاخص محور این شرکت ارزیابی کرد.

وی با بیان این که ذوب آهن اصفهان با برخورداری از اتوماسیون مدرن و به روز، تمام فعالیت های تولیدی را بر خط و آنلاین پایش و کنترل می کند، افزود: این شرکت با دارا بودن کارگاه های پیشرفته پشتیبانی و ساخت، ۸۵ درصد از تجهیزات و قطعات مورد نیاز را بومی سازی کرده و ۱۵ درصد بقیه را نیز با حمایت از شرکت های توانمند داخلی و دانش بنیان کشور، تأمین می کند.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان با بیان این که در دوران کرونا اکسیژن مورد نیاز بیماران کرونایی در منطقه را تأمین کردیم، گفت: با برنامه ریزی و اجرای پروژه های مختلف، میزان مصرف آب را از ۲۶ متر مکعب به ازای یک تن تولید به ۳.۴ متر مکعب کاهش دادیم.

خنثی سازی تحریم های ظالمانه
رخصتی در بخش دیگری از سخنان خود، برنامه و تلاش خستگی ناپذیر را باعث خنثی سازی تحریم های ظالمانه دانست و گفت: نگرش و رویکرد مجموعه ذوب آهن اصفهان به محدودیت ها، خلق فرصت های ارزشمند از دل تهدید ها است.

وی با بیان این که حاشیه ها توان و رمق صنعتگران را برای تولید و توسعه و آبادانی کشور می گیرند، تصریح کرد: در چنین شرایط سختی که صنایع برای تولید با موانع بسیاری دست و پنجه نرم می کنند انتظار داریم دولت، مجلس، مجمع تشخیص مصلحت نظام و سایر نهاد های حاکمیتی اجازه ندهند برای صنایع حاشیه سازی شود.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان، دخالت های غیر تخصصی در صنعت را باعث آسیب های جدی به تولید دانست و گفت: اکنون که ذوب آهن اصفهان، یک شرکت بورسی محسوب می شود باید نگاه دیگران به آن هم، نگاه به بخش خصوصی باشد و اجازه بدهند با اتکا به نیروهای توانمند خود و ظرفیت های بخش خصوصی، تولید و توسعه شرکت را پیش ببریم

رخصتی با بیان این که با فزایندگی تکنولوژی در عرصه رقابت، هیچ مجالی برای تعلل در پیشرفت و توسعه نداریم، تصریح کرد: باید با برنامه های دانش محور، شاخص دار و قابل پایش و صد البته با شتاب مناسب در مسیر تولید و توسعه حرکت کنیم و همچنانکه دردهه های اخیر رشد صنعت فولاد نسبت به سایر صنایع مناسب بوده است باید با دقت وموقعیت شناسی ویژه درعرصه رقابت جهانی برنده این میدان باشیم و ذوب آهن اصفهان دراین مسیر با تمام قدرت پیش می‌رود.

۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۸
کد خبر: ۱۶۷٬۳۸۴

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 4 =