۱۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۰
کد خبر: . ۱۶۶٬۹۰۸
جزئیات قرارداد زپارس با شرکت امریکن ژنتیکس یونان

مجموع درآمد خالص قرارداد همکاری مشترک نماد زپارس با شرکت امریکن ژنتیکس یونان طی ۱۵ سال حدود۱۲۳۰میلیارد تومان برآورد می شود.

بازار؛ گروه بورس: قرارداد همکاری مشترک شرکت ملی کشت و صنعت پارس با نماد زپارس با شرکت امریکن ژنتیکس یونان برای تولید دو رقم بذر ذرت هیبرید در ایران منعقد شد.

شرکت امریکن ژنتیکس یونان به عنوان بهنژادگر بذور والدین (بذور پایه) را بطور رایگان در اختیار شرکت پارس قرار داده و در کلیه مراحل کاشت ّ داشت، برداشت و فرآوری و بسته بندی محصول کارشناسان خود را جهت نظارت فنی مستقر خواهد کرد و شرکت ملی کشت و صنعت و دامپروری پارس نسبت به تامین زمین، نیروی کار، کارشناسان و امکانات پروسس بذر اقدام خواهد کرد. درآمد حاصل از طرح به نسبت ۴۰ درصد برای شرکت آمریکن ژنتیکس و ۶۰ درصد برای شرکت ملی کشت و صنعت و دامپروری پارس تخصیص خواهد یافت

درآمد ناخالص پیش بینی شده سهم شرکت از مشارکت برای ۵ سال اول به شرح زیر برآورد شده؛ سال ۲۰۲۳ مبلغ ۱۶ میلیارد تومان سال ۲۰۲۴ مبلغ ۵۴ میلیارد تومان، سال ۲۰۲۵ مبلغ ۹۹ میلیارد تومان سال ۲۰۲۶ مبلغ ۱۷۳ میلیارد تومان اعلام شده و همچنین با لحاظ تمام مولفه های موثر در آینده طرح از جمله احتمال لغو تحریم ها و ورود انواع بذور خارجی به کشور و ایجاد شرایط رقابتی با ضریب بالا در بازار مربوطه و ... افزایش نرخ محصول به طور متوسط بصورت ۱۰% درصد برای هر سال در نظر گرفته شده است، از این رو با این فرض درآمد ناخالص سهم شرکت پس از پایان دوره ۱۵ ساله مشارکت حدود ۴۷۳۰ میلیارد تومان پیش بینی شده است.

به طور تقریبی سالیانه با نرخ و شرایط امروز حداکثر ۷۴ درصد درآمد ناخالص را هزینه های انجام یافته توسط شرکت تشکیل خواهد داد از این رو درآمد خالص برآوردی طرح با لحاظ برآورد هزینه های صورت گرفته در هر سال مجموع درآمد خالص طرح طی ۱۵ سال حدود۱۲۳۰میلیارد تومان برآورد می شود.

۱۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۰
کد خبر: ۱۶۶٬۹۰۸

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 4 =