۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۲
کد خبر: . ۱۶۳٬۶۰۷
نصب دستگاه های هوشمند در ۹۰ درصد از نانوایی های آذربایجان شرقی

تبریز- شاهدی، مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان آذربایجان شرقی از نصب دستگاه های هوشمند در ۹۰ درصد از نانوایی های این استان خبر داد.

علی رضا شاهدی در گفتگو با خبرنگار بازار با بیان اینکه در استان آذربایجان شرقی فصل خرید تضمینی گندم شروع شده و نگرانی از خرید گندم و نگهداری آن نداریم گفت: تا یکم مردادماه بیش از ۶۶ هزار تن در کل استان خرید تضمینی گندم انجام شده است که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۹ درصد افزایش خرید صورت پذیرفته است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان آذربایجان شرقی افزود: طرح اصلاح هدفمندی یارانه ها در راستای پیشگیری از قاچاق آرد و فروش خارج از شبکه آن که سالانه موجب خروج بخش زیادی از آرد مصرفی کشور به آن سوی مرزها می شد و امنیت غذایی جامعه را با مخاطره همراه می کرد، اجرایی و در این طرح تعداد فروش نان و ساعات فعالیت نانوایی ها مشخص و به ازای فروش نان، هزینه آرد با نرخ دولتی به حساب نانوایی ها واریز می شود.

وی با بیان اینکه تمامی نانوایی‌ها با نصب دستگاه کارتخوان هوشمند به صورت منظم رصد می‌شوند و در مرحله بعد هر نانوا براساس میزان پخت نان یارانه دریافت می‌کند ادامه داد: با اجرای این طرح ساماندهی بیشتری بر نحوه پخت و توزیع نان انجام خواهد شد و با توجه به اینکه فعلا آرد یارانه‌ای بین واحدهای نانوایی توزیع می شود شکل پرداخت یارانه نان تغییری نخواهد داشت بعد از اینکه آرد نانوایی‌ها آزاد شد دولت مابه‌التفاوت قیمت نان را به حساب نانوایان واریز کرده تا مردم کماکان نان را به قیمت قبل خریداری کنند.

شاهدی با اشاره به نصب دستگاه های هوشمند در ۹۰ درصد نانوایی های استان آذربایجان شرقی گفت: آذربایجان شرقی اولین و یکی از استانهای نمونه کشور در این خصوص است که این کار را با موفقیت و با مدیریت عالی استاندار و رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی و همکاری و کارشناسی خوب معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری و مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری و با اجرای راه و روشهای خاصی ونوآوری ها به مرحله اجرا در آمده است که این نوع آوری در کل کشور برای اجرایی کردن موفق نصب کارتخوانهای هوشمند نانوایی به اجرا در می آید و بر این اساس در کشور گام مهمی را در هوشمندسازی یارانه ها برداشته ایم که این یکی از نقاط قوت و افتخاری برای استان ما بوده که متولی این امر وزارت امور اقتصادی وهدفمندی یارانه ها و مجری طرح یکی از شرکتهای بانک سپه می باشد.

وی با بیان اینکه از ۶۲۰۰ واحد نانوایی در کل استان که آرد یارانه ای دریافت می کنند برای بیش از ۵۵۰۰ واحد نانوایی واجد شرایط کارتخوان نصب شده است افزود: بقیه نانوایی ها به علت تغییر نام، فوتی، نقل وانتقال و... در دست اقدام بوده که به زودی این نانوایی ها هم به کارتخوان مجهز خواهند شد.

شاهدی گفت: با شروع هوشمندسازی فروش نان و پردازش هایی که انجام می‌گیرد داده های دقیقی از روند پخت، فروش و مصرف نان به دست می آید.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان عرضه خارج از شبکه را جدی ترین معضل گندم یارانه‌ای دانست و گفت: اگر عرضه خارج از شبکه را جدی‌ترین معضل گندم یارانه‌ای بدانیم، با این ساز و کار و به شرط رسیدن نان به دست مردم یارانه به هدف اصابت می کند، بنابراین در این طرح عرضه‌های خارج از شبکه حذف می شود.

۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۲
کد خبر: ۱۶۳٬۶۰۷

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 7 =