۸ تیر ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۴
کد خبر: . ۱۵۹٬۰۳۹
 اجرای طرح ویژه جهش کیفیت و خدمات ایران خودرو

خطیبی، مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو، از اجرای مرحله نخست طرح ویژه جهش کیفیت و خدمات در حوزه موتور و گیربکس خبر داد.

به گزارش بازار، مهدی خطیبی با اشاره به اینکه این طرح با هدف ارتقای سطح رضایتمندی مشتریان از ابتدای تیر تا پایان سال به اجرا در آمده است، گفت: به همین علت طرح‌های متنوع و نوینی، تدوین و به اجرا گذاشته شده و در گام نخست، محصول تارا در دو نوع دستی و اتوماتیک که از ابتدای تیر امسال تحویل مشتریان شده، مشمول طرح جهش کیفیت خدمات ایران خودرو در حوزه موتور و گیربکس خواهد بود.

وی طرح ویژه در حوزه موتور و گیربکس محصولات را، حاصل اجرای طرح‌های متعدد کیفیت در زنجیره ارزش و اطمینان از ارتقای کیفیت محصولات دانست و افزود: پس از طرح ریزی و پیاده‌سازی ۲۷۲ پروژه مهم کیفی و تحقق برنامه تولید، عبور مستقیم محصولات، پیاده‌سازی و اجرای طرح‌های ویژه گروه صنعتی ایران خودرو در حوزه خدمات، نویدبخش افزایش رضایتمندی و تامین انتظارات مشتریان گروه صنعتی ایران‌خودرو خواهد بود.

خطیبی گفت: با بهره‌برداری از سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در نوسازی تجهیزات خطوط تولید گیربکس و موتور، طراحی و عرضه نسخه ارتقا یافته موتورها (پلاس) و گیربکس‌های تولیدی، استفاده از فناوری‌های به‌روز در آزمون‌های خودرویی و مجموعه‌های تولیدی در فرآیندهای قطعه‌سازان و با ایجاد هم‌افزایی موثر و تعریف برنامه‌های کیفی مشترک با سازندگان، صیانت کامل از مشتریان در حوزه قطعات موتور و گیربکس، صورت خواهد گرفت.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو همچنین افزود: بر این اساس، اگر موتور و گیربکس خودروهای تارا دستی و تارا اتوماتیک که از ابتدای تیر تحویل مشتریان شده، تا شش ماه و یا پیمایش ۱۰ هزار کیلومتر ایراد نداشته باشد ضمانت می‌شود و چنانچه خودروهای مشمول این طرح به واسطه ایرادات احتمالی کیفی در سامانه موتور و گیربکس در محدوده زمانی و پیمایشی اعلام شده به شبکه خدمات پس از فروش مراجعه کنند، از بسته‌های جبرانی ویژه بهره‌مند خواهند شد.

وی با اعلام این‌که براساس طرح تدوین شده، پذیرش خودروهای مشمول بدون نیاز به نوبت‌گیری از شبکه خدمات پس از فروش ایران خودرو است، گفت: حوزه خدمات پس از فروش این گروه صنعتی، ضمن تخصیص کارشناس پشتیبان به هر مشتری، اقدامات ویژه‌ای را در خدمات‌رسانی به مشتریان که شامل کاهش زمان پذیرش و فرآیند ترخیص است، انجام خواهد داد.

خطیبی افزود: خدمات امدادی مشخصی نیز برای خودروهای مشمول این طرح پیش‌بینی شده که از آن جمله می‌توان به سرعت عمل در خدمات امدادی برای خودروهای مشمول اشاره کرد.

وی با اشاره به این‌که اجرای طرح جهش کیفیت ایران خودرو در حوزه محصول و خدمات نشانگر تحولات عمده در حوزه کیفیت در ماه‌های اخیر است، گفت: گروه صنعتی ایران خودرو عزم خود را جزم کرده تا در طول اجرای این طرح، با دریافت بازخورد نقاط قابل بهبود از مشتریان، بتواند بیش‌ترین بهره‌وری را ایجاد کرده و با ارایه محصول با کیفیت، رضایتمندی حداکثری و پایدار مشتریان را کسب کند.

خطیبی با بیان این‌که پس از شناسایی نقاط قوت و ضعف مرحله نخست این طرح، در گام بعدی محصولات دیگری نیز مشمول طرح خواهند شد، افزود: خودروساز بزرگ کشور توانسته با توقف تولید خودروهای ناقص از ابتدای خرداد امسال و استمرار تولید به صورت عبور مستقیم، گام مهمی را در افزایش کیفیت محصولات بردارد و هم‌زمان برنامه‌های متعددی را برای افزایش کیفیت محصولات به اجرا گذارد.

وی گفت: تدوین و اجرای طرح تحول کیفی در زنجیره ارزش و در حوزه‌های تامین، مهندسی و طراحی، ساخت و تولید، فروش، خدمات پس از فروش و لجستیک، در سه محور طراحی و عرضه خودروهای جدید، توقف تولید محصولات قدیمی و رفع عیوب مزمن و کیفی‌سازی محصولات تولیدی فعلی، در دستور کار قرار گرفته که برای عملیاتی شدن محورهای اشاره شده، هفت طرح توسعه محصول جدید، ۷۳ طرح بهبود مشخصه‌های کیفی محصولات فعلی و ۱۹۹ برنامه زیرساختی ارتقای کیفیت در طول زنجیره ارزش شرکت ایران خودرو در مجموع ۲۷۹ طرح، در سه دسته کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت تعریف شده و در حال اجراست.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو اضافه کرد: ایران‌خودرو نظارت‌های کیفی از فرآیند تامین، تولید و خدمات پس از فروش را تقویت کرده تا محصول نهایی را با کیفیت قابل قبولی به مشتریان عرضه کند و سایر محصولات نیز در مراحل بعدی، وارد طرح ویژه کیفی گروه صنعتی ایران خودرو خواهند شد.

گروه صنعتی ایران خودرو از ابتدای امسال نیز مدت ضمانتنامه (گارانتی) همه محصولات عرضه شده با مدل ۱۴۰۱ را به سه سال یا ۶۰ هزار کیلومتر افزایش داده و مطابق مفاد دفترچه راهنمای خدمات ضمانتنامه، خدمات رایگان در مدت سه سال به همه مشتریان عرضه می‌شود.

۸ تیر ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۴
کد خبر: ۱۵۹٬۰۳۹

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 2 =