۳ تیر ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۶
کد خبر: . ۱۵۸٬۰۱۰
 اصلاح‌طلبان به رئیسی برنامه پیشنهاد دادند

جبهه اصلاحات ایران همزمان با یک سالگی پیروزی آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی در انتخابات ریاست‌جمهوری، برنامه پیشنهادی خود را به وی برای اداره کشور منتشر کرد.

به گزارش بازار، جبهه اصلاحات ایران همزمان با یک سالگی پیروزی آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی در انتخابات ریاست‌جمهوری، برنامه پیشنهادی خود را به وی برای اداره کشور منتشر کرد.

برنامه پیشنهادی جبهه اصلاحات ایران که در ۳۰ صفحه و ۱۸۷ برنامه تنظیم و تهیه شده است دارای ۱۲ سرفصل بوده که در مورد هر یک از آن توضیحات و راه‌حل‌هایی پیشنهاد شده است.

جبهه اصلاحات ایران در توضیحات برنامه‌های خود برای دولت سیزدهم (۱۴۰۴-۱۴۰۰) آورده است: «این برنامه‌ها در جهت اهداف راهبردی‌ای است که در پایان متنِ برنامه‌ها ذکر شده است. در صورت تایید صلاحیت‌ نامزدهای مورد اجماع این جبهه، اعلام تعهد به این برنامه‌ها، از شرایط حمایت جبههٔ اصلاحات ایران از نامزد نهایی و مبنای رصد و پایش عملکرد او در صورت راه‌یابی به پاستور بود. این برنامه‌ها همچنین مبنای مطالبه‌گری این جبهه از دولت سیزدهم است.»

«محیط زیست»، ‌ «مبارزه ساختاری با فساد»، ‌ «فرهنگ، هنر و رسانه»، ‌ «عدالت آموزشی و توسعه ملی»، ‌ «حمایت موثر از آسیب‌پذیرترین شهروندان»، ‌ «عدالت جنسیتی»، ‌ «عدالت در سلامت»، ‌ «حقوق سیاسی و مدنی»، ‌ «کرونا»، ‌ «فقرزدایی و کاهش نابرابری»، «احیای توسعه اقتصادی» و «رفع تحریم‌ها و توسعه محور کردن سیاست خارجی» از جمله رئوس برنامه پیشنهادی ۳۰ صفحه‌ای اصلاح طلبان به رئیس جمهور است.

اصلاح طلبان در برنامه پیشنهادی خود به سید ابراهیم رئیسی، از رئیس جمهور خواسته‌اند تا برای امضای توافقنامه‌ها و قراردادهای استراتژیکِ اقتصادی میان ایران و چین، هند، اتحادیهٔ اروپا و روسیه تلاش کند.

آنان البته همچون گذشته بر تداوم تلاش دولت برای احیای کامل برجام و مذاکره برای رفع هر چه سریع‌تر انواع تحریم‌های اقتصادی علیه ایران و تصویب لوایح مرتبط با گروه ویژه اقدام مالی ـ FATF ـ نیز تاکید کردند.

۳ تیر ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۶
کد خبر: ۱۵۸٬۰۱۰

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 15 =