۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۳
بخشودگی‌های صادراتی برای تسهیل صادرات قطعات
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس مطرح کرد

بخشودگی‌های صادراتی برای تسهیل صادرات قطعات

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: مجلس در بودجه امسال به منظور ایجاد تسهیلات برای صادرکنندگان، بخشودگی‌های صادراتی را تصویب کرده و تسهیلاتی برای آن‌ قرار داده است.

به گزارش بازار به نقل از سایپا، عباس مقتدایی در بازدید از غرفه سایپا در هجدهمین نمایشگاه بین المللی قطعات، مجموعه‌ها و صنایع وابسته خودرو اصفهان گفت: حضور مناسب قطعه سازان در این نمایشگاه نشان دهنده توانمندی‌های فنی و مهندسی شرکت‌های قطعه ساز و مجموعه‌های دانش بنیان در ارتقای کیفیت و جلوگیری از وابستگی کشور به بیگانگان است.

وی افزود: این نمایشگاه برای فعالین حوزه قطعات، محیطی مناسب جهت تبادل دانش و توسعه بازارهایشان است و گروه سایپا هم به صورت فعال با چندین شرکت خود در این نمایشگاه حضور یافته که قابل تقدیر است.

مقتدایی گفت: در بازدیدی که از این نمایشگاه انجام شد شاهد پیشرفت‌های بسیار خوبی بودم که نشانگر آن است که در این حوزه تلاش زیادی صورت گرفته و با این روند قطعا در سال‌های آینده در مباحث صادرات خودرو و قطعات، می‌توانیم برای کشورهای همسایه نقشی مهم و جدی داشته باشیم.

وی در خصوص حمایت مجلس جهت ایجاد تسهیلات در صادرات قطعات و خودرو گفت: با توجه به اینکه وزیر امور خارجه در برنامه‌های خود بحث دیپلماسی اقتصادی را دنبال می‌کند، مجلس وکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی نیز جلساتی را با وزیر امور خارجه و معاونین ایشان برگزار کرده و در این خصوص برنامه‌هایی مطرح شده که حتما نتایج آن به نفع صنعت خودرو خواهد بود.

رئیس کمیته دیپلماسی اقتصادی مجلس با اشاره به تصویب قانون حمایت از شرکت‌های دانش بنیان گفت: مجلس همواره حامی صنعت خودرو بوده و در فصل‌های بودجه یا تصویب قوانین حمایتی این موضوع را دنبال می‌کند و در قانون حمایت از شرکت‌های دانش بنیان، قطعا صنایع هم منتفع خواهند شد.

وی افزود: با توجه به اوضاع بین المللی موجود و دیپلماسی که با همسایگان دنبال می‌کنیم، تحریم‌های فلج کننده امریکا که با همکاری اتحادیه اروپا علیه ایران شروع شده بود به گفته خودشان شکست خورده و فشارهای قبلی را شاهد نیستیم.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید اذعان کرد که ایران یکی از قدرت‌های نوظهور در منطقه آسیا است و همکاری‌های متعددی که بین کشورهای همسایه با ایران ایجاد شده باعث افزایش سرعت رشد پیشرفت ایران، بیشتر از گذشته شده است، علاوه بر این ارتباط با گروه بریکس و سازمان شانگ‌های می‌تواند اثرات مثبت بیشتری برای این حرکت داشته باشد.

وی گفت: مجلس در بودجه امسال به منظور ایجاد تسهیلات برای صادرکنندگان، بخشودگی‌های صادراتی را تصویب کرده و تسهیلاتی برای آن‌ها قرار داده است که صادرکنندگان و واردکنندگان می‌توانند از این موارد استفاده کنند.

کد خبر: ۱۵۷٬۲۹۶

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha