۲۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۱
کد خبر: . ۱۵۶٬۲۶۰
دستیابی ایران به رتبه اول پوشش جمعیتی بیمه سلامت در منطقه

ناصحی، مدیر عامل سازمان بیمه سلامت، از دستیابی ایران به رتبه اول پوشش جمعیتی بیمه سلامت در منطقه خبر داد.

به گزارش بازار، محمد مهدی ناصحی در نخستین همایش ملی پرستاری جامعه نگر گفت: با اجرای بیمه همگانی سلامت در کشور، ایران در جایگاه اول پوشش جمعیتی بیمه درمانی در منطقه قرار دارد.

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت افزود: ٢۵ ارگان در حوزه سلامت دخیل هستند، اعتبارات این حوزه پراکنده و کم اثر هستند.

محمد مهدی ناصحی گفت: وزارت بهداشت در دوره‌های قبل و اکنون در تلاش است پشتیبانی مالی را در حوزه سلامت و بویژه بیمه سلامت به سمت حمایت از همه اقشار جامعه پیش ببرد.

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت تاکید کرد: ۴۶ میلیون نفر تحت پوشش بیمه سلامت آمدند و این ظرفیت خوبی برای رضایت بخشی به جامعه است.

وی با بیان اینکه ایران از نظر پوشش بیمه ای، کشورمان در ۵٠ کشور اول جهان است، گفت: با گامی که در بیمه سلامت همگانی برداشته شد، بیش از ۵میلیون به جمعیت بیمه شدگان افزوده شد.

"محمد مهدی ناصحی" تاکید کرد: هزینه‌های پرداختی در بخش بستری ٩۵ درصد و در بخش سرپایی ٨٠ درصد تحت پوشش بیمه درآمده است و در بخش ارائه خدمات، رتبه ۴٨ در جهان را داریم که مراقبت‌های در منزل و پزشکی از راه دور باید به خدمات فعلی ما افزوده شود.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: در نگاه وزارت بهداشت و بیمه سلامت پوشش بیمه سلامت همگانی در بعد جمعیتی رتبه اول منطقه است و اقدامات دیگر از جمله پوشش بیماران صعب الاعلاج در تلاشیم با اساسنامه پیشنهاد شده هزینه این بیماران را کاهش دهیم.

"محمد مهدی ناصحی" با بیان اینکه خدمات توانبخشی به خوبی در بیمه‌ها دیده نشده است، تاکید کرد: در تلاش هستیم پوشش بیماران اوتیسم تا ٧٠ درصد باشد و حمایت‌های مالی بیشتری در ارائه خدمات توانبخشی از این بیماران شود.

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ابراز امیدوارکرد: بیمه در همه بخش‌ها به ظرفیت واقعی خود برسد و با نگاه علمی و عادلانه بتوان مراقبت در منزل و مراقبت‌های میانی بتوان هزینه‌های سلامت در کشور را کاهش داد.

وی با بیان اینکه داروهای بیماران دیابتی جدید اصلا تحت پوشش بیمه نبود، گفت: ما داروهای این بیماران و بیماران پارکینسونی را تحت پوشش بیمه درآوردیم.

"محمد مهدی ناصحی" گفت: هزینه کاشت حلزون گوش ١٠٠میلیون تومان است و با تحرک در نظام سلامت و حمایت‌های مناسب هزینه درمان این بیماران هم تحت پوشش بیمه قرار گرفته است و حتی هزینه‌های سال قبل را هم حمایت خواهیم کرد.

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ادامه داد: خدمات پرستاری هم باید متعالی و پیشرفته باشد، همانند پزشک به دیگران واگذار نشود به طور احسن به بیماران ارائه شود و حمایت‌های بیمه‌ای در این خدمات افزایش یابد.

۲۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۱
کد خبر: ۱۵۶٬۲۶۰

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =