۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۷
کد خبر: . ۱۵۲٬۷۰۹
مساله اصلی تجار، شناخت بازار ایران و روسیه است

معاون وزیر صمت با بیان اینکه شناخت بازار مسئله اصلی برای گسترش روابط تجاری است، گفت: نبود شناخت واقعی و دقیق تجار ایران و روسیه از بازار یکدیگر، مانع رشد تجارت بوده است.

به گزارش بازار، علیرضا پیمان‌پاک در همایش مشترک تجاری و ایران و روسیه با بیان اینکه فرصت‌های خوبی برای تجارت دو کشور وجود دارد، گفت: باید شناخت واقعی و دقیق بین تجار را به وجود بیاوریم، زیرا پیش از این تجار دو کشور از طریق کشورهای واسطه ارتباط ایجاد می‌کردند و ارتباط مستقیمی وجود نداشت که همین امر مانع رشد تجارت بوده است.

وی افزود: برای گسترش روابط تجاری مسئله اصلی و اول شناخت بازار است که در سفر با رئیس‌جمهوری ارتباطات خوبی برقرار شد و امیدواریم این مسیر ادامه پیدا کند. همچنین برگزاری نمایشگاه توسط هیأت‌های تجاری و ایجاد پلتفرم دقیق و حرفه‌ای برای برقراری ارتباط تجار واردکننده و صادرکننده متخصص می‌تواند زمینه شناخت و توسعه تجارت باشد.

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت: با فعال‌سازی کریدورها می‌توان تجارت با کشورهای ثالث را نیز گسترش داد.

پیمان پاک افزود: تجارت دو کشور با وجود تلاش‌ها و زحمات سال گذشته به چهار میلیارد دلار رسید که فاصله بسیاری با اهداف دارد.

معاون وزیر صمت با بیان اینکه الزامات لجستیکی و افزایش ظرفیت‌ها از برنامه‌های در دستور کار تجارت دو کشور است، گفت: در زمینه مبادلات پولی و بانکی با حمایت‌ها، بانک‌های روسی با بانک مرکزی و بانک‌های خصوصی ایران مذاکرات خوبی اتفاق افتاده است و از سوی دیگر صندوق‌های ضمانت نیز می‌توانند تجارت دو کشور را بیمه کنند.

پیمان‌پاک افزود: افزایش تجارت نیازمند ایجاد اعتماد است و با توجه به اینکه این ارتباط برای تحریم‌ها برقرار نشده است، بیمه‌های تجاری ارتباط تجاری دو کشور را تضمین کند.

وی همچنین گفت: تا مهر یا آذرماه امسال توافقنامه تجارت آزاد بین دو کشور ایران و روسیه امضا می‌شود. همچنین قرار است کریدور شمال - جنوب جهت توسعه تجارت بین دو کشور فعال شود.

۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۷
کد خبر: ۱۵۲٬۷۰۹

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 3 =