۳۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۳
اسمی از انحصارگران بازار لیموترش به ما ارسال نشده است
سخنگوی سازمان تعزیرات:

اسمی از انحصارگران بازار لیموترش به ما ارسال نشده است

رایگانی، سخنگوی سازمان تعزیرات: اتحادیه بارفروشان تاکنون هیچ نامه‌ای برای معرفی کسانی که انحصار بازار لیموترش را در دست دارند به ما نداده است.

به گزارش بازار به نقل از سازمان تعزیرات حکومتی، در برنامه صبح به خیر ایران شبکه یک سیما امروز آقایان مصطفی دارایی نژاد، رییس اتحادیه بارفروشان تهران و سید یاسر رایگانی، سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی کشور حضور داشتند که موضوع برنامه بررسی علت گرانی مرکبات از جمله لیمو ترش بود.

سیدیاسر رایگانی سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: اتحادیه بارفروشان برخلاف ادعایش تاکنون هیچ نامه ای مبنی بر معرفی ۵ نفر از کسانی که انحصار بازار لیموترش را در دست دارند به ما نداده است.

رییس اتحادیه بارفروشان در این برنامه گفت: ما بارها اعلام کرده ایم که انحصار بازار لیموترش در دست ۵ نفر است که حتی این افراد علاوه بر انبارهایشان در زیرزمین منازل شان هم لیموترش نگهداری می‌کنند.

دارایی نژاد افزود: ما در همین خصوص به سازمان تعزیرات حکومتی و سپاه تهران نامه نگاری و نام این افراد را معرفی کرده ایم.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی در پاسخ به این ادعای رئیس اتادیه بارفروشان که بارها اعلام کرده ایم انحصار بازار لیموترش در دست ۵ نفر است؛ گفت: ما بارها از اتحادیه بارفروشان خواسته ایم نام این ۵ نفر را به ما اعلام کنند که تا این لحظه هیچ اسم و نشانی داده نشده است در حالی که اتحادیه‌ها طبق قانون نظام صنفی باید متخلفان را به سازمان تعزیرات معرفی کنند.

رایگانی افزود: با این حال تعزیرات در این موضوع ورود کرده است و دیروز با ورود همکارانم در اداره کل تعزیرات حکومتی استان فارس هزار و ۲۰۰ تن مرکبات در شهر جهرم کشف و بنا شد از امروز در اختیار میادین میوه و تره بار کلان شهرهای کشور از جمله تهران قرار گیرد که از همین امروز هم توزیع می‌شود.

وی گفت: نامه‌ای که آقای دارایی نژاد ادعا می‌کند نامه‌ای است در تاریخ ۲۱ فروردین امسال که در این نامه فقط قیمت مرکبات از آبان تا بهمن سال گذشته آمده و انتقادی به افزایش قیمت‌ها داشته اند، اما دراین نامه هیچ نام و نشانی از این ۵ نفر که ادعا می‌کنند نشده است.

رایگانی افزود: ما به عنوان سازمان رسیدگی کننده هستیم و نظارت بر میادین میوه و تره بار به عهده اتحادیه هاست و ما اگر چه در سطح خرده فروش به تخلفات رسیدگی می‌کنیم، اما خرده فروشی که لیمو ترش را به قیمت حدود ۲۵ هزار تومان خریداری می‌کند اگر حدود ۳۰ هزار تومان به فروش برساند تخلفی مرتکب نشده است و ما باید جلوی تخلفات را از منشاء آن بگیریم و قطعا باید اتحادیه ورود کند.

کد خبر: ۱۴٬۷۹۴

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha