۵ اسفند ۱۴۰۰ - ۰۳:۳۱
کد خبر: . ۱۳۷٬۰۰۷
اطلاعات بیش از ۵۰ درصد خانوارهای معاف از پرداخت قبوض آماده ارسال است

معاون سازمان بهزیستی گفت: از مجموع ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار خانوار زیرپوشش، اطلاعات بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار خانوار معاف از پرداخت بهای گاز، آب و برق آماده ارسال است.

به گزارش بازار، سید مرتضی حسینی معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور با اشاره به آیین‌نامه اجرایی بند (ی) تبصره ۸ ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور و معافیت مددجویان سازمان بهزیستی از پرداخت هزینه بهای گاز، گفت: طبق آیین‌ نامه ابلاغی در سه دامنه ابتدایی مصرف، مددجویان می‌توانند از این قانون بهره‌مند شوند و گاز مصرفی برایشان به صورت رایگان باشد و به این صورت نیست که به طور کلی آب، برق و گاز مددجویان رایگان باشد، بلکه تنها مددجویان کم مصرف طبق دامنه‌های اعلامی، هزینه‌های آب و برق و گاز منازل‌شان رایگان خواهد شد.

سید مرتضی حسینی با اشاره به معافیت مددجویان کم مصرف از پرداخت هزینه بهای آب و برق و گاز گفت: از مجموع ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار خانوار تحت پوشش سازمان بهزیستی اطلاعات بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار خانوار آماده شده است تا از طریق وب سرویس در اختیار شرکت‌های گاز، آب و برق قرار گیرد که در حال هماهنگی با این شرکت ها هستیم تا با اعلام آمادگی برای دریافت تحویل‌شان شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور گفت: در حال هماهنگی‌هایی برای ارائه دسترسی به شرکت‌ها به وب سرویس هستیم و وزارت ارتباطات هم اعلام آمادگی کرده و قرار است هر سه شرکت‌ گاز، آب و برق از طریق وب سرویس اطلاعات مددجویان تحت پوشش را دریافت کنند.

وی افزود: همه پرونده مددجویان به صورت الکترونیک آماده است و برخی اطلاعاتی که شرکت‌ها از دستگاه‌های حمایتی خواسته‌اند بایستی از طریق سامانه های الکترونیکی تحویل شود که منتظر اعلام آمادگی این شرکتها هستیم. همچنین برای تکمیل اطلاعات مددجویان طبق موضوع های درخواستی شرکت ها مانند شناسه قبض، برای یک میلیون خانوار از طریق مراکز مثبت زندگی، اطلاعات را به روزرسانی کردیم و مددکاران ما با وجود شرایط کرونایی به درب خانه مددجویان رفته و اطلاعات را تکمیل کردند.

حسینی یادآور شد: معمولا مددجویان سازمان بهزیستی از اقشار کم درآمد و عمدتا کم مصرف هستند و البته این آمار را باید شرکت‌ها ارائه کنند که هنوز به آن مرحله نرسیده‌ایم.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه یک بخشی از مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی مستاجر هستند و سالانه محل زندگی آنها تغییر می‌کند، گفت: در حال حاضر مشکلی که وجود دارد این است، اطلاعاتی که هر کدام از دستگاه‌های حمایتی به شرکت‌ها می‌دهند مربوط به محل زندگی فعلی مددجویان است و دستگاه‌ها مجبور هستند در صورت جابه جایی مددجویان، دوباره کد پستی و نشانی جدید را برای شرکت‌ها ارسال کنند. بهترین حالت این است که بتوانیم در بستر فناوری این اطلاعات مددجویان را داشته باشیم، و قرار شد به جای اینکه شرکت‌ها اطلاعات مالک را ثبت کنند، اطلاعات بهره‌بردار را نیز ثبت کنند.

۵ اسفند ۱۴۰۰ - ۰۳:۳۱
کد خبر: ۱۳۷٬۰۰۷

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 10 =