۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۹
کد خبر: . ۱۳۱٬۴۸۲
زمان تحویل نخستین قرارداد آتی مس فرارسید

مدیریت توسعه بازار مشتقه بورس کالای ایران با صدور اطلاعیه ای زمان انجام فرآیند تحویل قراردادهای آتی مس کاتد سررسید بهمن ماه ۱۴۰۰ را اعلام کرد.

به گزارش بازار به نقل از بورس کالا، براساس اطلاعیه صادره از سوی بورس کالا، این فرآیند سه شنبه هفته آینده ۱۲ بهمن ماه جاری انجام خواهد شد.

براساس این اطلاعیه، کلیه مشتریان فروشنده و خریدار دارای موقعیت تعهدی باز، موظفند طبق ضوابط اعلام شده جهت انجام فرآیند تحویل اقدام کنند. گفتنی است، هر قرارداد آتی مس کاتد شامل ۱۰۰ کیلوگرم از این محصول است.

در این اطلاعیه آمده است آن دسته از دارندگان موقعیت خرید و دارندگان موقعیت فروش امکان ورود به فرآیند تحویل قرارداد آتی مس کاتد را دارند که مطابق قوانین و مقررات کشور در نظام مالیات بر ارزش افزوده ثبت نام کرده و دارای گواهی مربوطه باشند. لذا کارگزاران مشتریان خریدار و فروشنده موظفند حداکثر تا ۳ روز کاری قبل از آخرین روز معاملاتی یعنی شنبه ۹ بهمن ماه ۱۴۰۰ لیست مشتریان خریدار و فروشنده دارای گواهینامه ثبت نام نظام مالیات بر ارزش افزوده را به همراه مدارک مربوطه به بورس ارسال کنند.

در این اطلاعیه همچنین اشاره شده است که صرفا آن دسته از دارندگان موقعیت فروش امکان ورود به فرآیند قرارداد آتی مس کاتد را دارند که تا آخرین روز معاملاتی قراردادهای آتی مس کاتد اقدام به خرید گواهی سپرده مس کاتد در معاملات ناپیوسته گواهی سپرده مس کاتد در نماد "مس کاتد ملی مس ایران۰۱۰۹ (ن) " کرده و گواهی آمادگی تحویل را مطابق مهلت تعیین شده در مشخصات قرارداد ارائه کرده باشند.

شایان ذکر است، معاملات گواهی سپرده مس کاتد در نماد مذکور با حداقل میزان خرید ۲۰ تن و به صورت حراج ناپیوسته از ساعت ۱۲:۴۵ تا ۱۳:۳۰ روزهای شنبه، دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه انجام می شود. هر گواهی سپرده کالایی در کد سهامداری شامل یک کیلوگرم مس کاتد است.

قیمت تسویه نهایی مس کاتد (قیمت تسویه آخرین روز معاملاتی) مطابق بند ۲۰ مشخصات قرارداد آتی مس کاتد محاسبه و اعلام می شود. در بند ۲۰ این قرارداد آمده است: قیمت تسویه به صورت تئوریک و شامل قیمت یک کیلوگرم مس کاتد براساس قیمت نقدی اعلام شده در سایت بورس کالا به نشانی www.ime.com راس ساعت ۱۵ آخرین روی معاملاتی ضربدر نرخ حواله دلار آمریکا به ریال براساس میانگین نرخ خرید و فروش سامانه سنا رای ساعت ۱۵ آخرین روز معاملاتی تعیین خواهد شد.

۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۹
کد خبر: ۱۳۱٬۴۸۲

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 16 =