۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۷
تشکیل کمیته عالی «فناوری اطلاعات بازار سرمایه»
مدیر فناوری اطلاعات سازمان بورس و اوراق بهادار خبر داد

تشکیل کمیته عالی «فناوری اطلاعات بازار سرمایه»

حسن آبادی، مدیر فناوری اطلاعات سازمان بورس و اوراق بهادار از تشکیل کمیته عالی فناوری اطلاعات به ریاست عالی‌ترین مقام مسئول بازار سرمایه خبر داد.

به گزارش بازار به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، حمید حسن آبادی مدیر فناوری اطلاعات سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان این مطلب، بیان کرد: نفوذ و گسترش قلمرو فناوری اطلاعات در بازار سرمایه بر کسی پوشیده نیست، زیرا سال‌هاست در این بازار مسیر ارائه خدمات بر بستر دیجیتال بوده و این روند بیش از پیش در حال توسعه است.

حسن آبادی افزود: امروز در جایی ایستاده‌ایم که عمده خدماتی که به ذینفعان بازار سرمایه ارائه می شود، از سهامداران گرفته تا ناشران و نهادهای مالی تحت نظارت و سایر دستگاه‌های مرتبط، همگی به نحوی با حوزه فناوری اطلاعات عجین شده‌ است.

وی با اشاره به اهمیت جایگاه فناوری در تمامی فرآیندهای پیش از معاملات، معاملات و پس از معاملات و توجه ویژه مدیران ارشد بازار به این حوزه، افزود: ضرورت تشکیل کمیته عالی فناوری اطلاعات در بالاترین جایگاه اجرایی و با هدف تبیین سیاستها، تصمیم‌گیریهای کلان و راهبری پروژه‌های کلیدی مرتبط با فناوری اطلاعات بازار سرمایه از قبل نیز وجود داشته و به تازگی محقق شد.

حسن‌آبادی در ادامه بیان کرد: کمیته عالی فناوری اطلاعات بازار سرمایه با توجه به جایگاه و لازم الاجرا بودن تصمیمات آن، متشکل از رئیس سازمان به عنوان رئیس کمیته عالی، دو نفر از اعضای هیئت مدیره سازمان، مدیر فناوری اطلاعات سازمان به عنوان دبیر کمیته، رئیس مرکز نظارت بر امنیت اطلاعات بازار سرمایه (مکنا)، و مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری بورس تهران است و بر حسب مورد از مدیران عامل شرکتهای ارکان و تابعه و خبرگان حوزه فناوری بازار سرمایه، در جلسات دعوت به عمل می‌آید.

وی ماموریت‌های اصلی این کمیته را سیاست‌گذاری و اتخاذ تصمیمات راهبردی در خصوص پیشبرد پروژه‌های ملی حوزه فناوری اطلاعات در بازار سرمایه عنوان کرد و افزود: تاکنون پنج جلسه کمیته عالی فناوری اطلاعات بازار سرمایه تشکیل شده است و طی آن آخرین وضعیت موضوعات مهمی از قبیل پروژه سامانه بومی معاملات، پروژه سامانه بومی پس از معاملات، پروژه سامان (سامانه متمرکز اقدامات نظارتی) سازمان، موضوع توزیع سود سهامداران از طریق سامانه سجام مورد بحث قرار گرفته و اقدامات آتی آنها تعیین تکلیف شده است.

مدیر فناوری اطلاعات سازمان بورس و اوراق بهادار با اعلام خبر تشکیل کمیته عالی فناوری اطلاعات بازار سرمایه گفت: تأمین نیروی انسانی متخصص و آشنا به حوزه بازار سرمایه و هزینه‌های بالای حوزه زیرساخت فناوری اطلاعات از جمله چالش‌های اساسی نهادهای مالی در حوزه فناوری است.

حسن آبادی در ادامه تصریح کرد: از تمامی مدیران ارشد و اعضای هیئت مدیره نهادهای مالی تحت نظارت و شرکت‌های ارکان بازار سرمایه درخواست می‌شود تا توجه خاص و مؤکدی بر حوزه فناوری اطلاعات داشته و از سرمایه‌گذاری مناسب و به‌ هنگام در این حوزه غافل نشوند.

کد خبر: ۱۳۱٬۲۶۴

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha