۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۲
کد خبر: . ۱۳۰٬۴۷۶
خسارت کشاورزی ناشی از افت دما در همدان گزارش نشده است

همدان-ظفری، مدیر بحران و مخاطرات جهادکشاورزی استان همدان گفت: تاکنون گزارشی مبنی بر خسارت ناشی از افت دما به بهره برداران بخش کشاورزی از طریق شهرستان ها و مراکز خدمات کشاورزی به استان ارسال نشده است.

احدظفری در گفتگو با خبرگار بازار گفت: خوشبختانه تاکنون هیچ گونه گزارشی مبنی بر خسارت ناشی از افت دما به بهره برداران بخش کشاورزی از طریق شهرستانها و مراکز خدمات کشاورزی به استان ارسال نشده است.

ظفری اظهارکرد: در رابطه با افت دمایی که توسط اداره کل هواشناسی استان همدان پیش بینی شده و به جهاد کشاورزی برای اطلاع رسانی به بهره برادران بخش کشاورزی ارسال شد توصیه‌های فنی لازم را به بهره برداران بویژه گلخانه داران، مرغداران و دامداران اطلاع رسانی کردیم تا نسبت به تامین و ذخیره سازی سوخت جایگزین اقدام کنند.

وی تست ژنراتورهای برق توسط بهره برداران بخش کشاورزی و تهیه و تامین ژنراتور برای جلوگیری از هر گونه خسارت ناشی از مخاطرات قطعی برق و برف و کولاک،بازسازی سازه های گلخانه‌ها را از دیگر موارد مورد تاکید و اطلاع رسانی به بهره بردارن برشمرد و افزود: به عنوان اقدامات پیشگیرانه موارد مهم از طریق مدیریت شهرستانها به بهره برداران اطلاع رسانی شده و امیدواریم‌ با افت دما و بارندگی‌هایی که در روزهای آتی خواهیم داشت بهره برداران بویژه دامداران، مرغداران، گلخانه داران و سایر تولید کنندگان دچار آسیب نشوند.

ظفری با اشاره به اینکه در رابطه با خسارت‌ها تمام گزارشاتی که در زمینه خسارت به بهره برداران تایید شده باشد از طریق شهرستانها به ما گزارش می‌شود، عنوان کرد: از بهره برداران بویژه گلخانه داران درخواست داریم تا به بیمه واحدهای تولیدی بخش کشاورزی خود مراجعه کنند تا در صورت افت دما با آسیب و ضرر مواجه نشوند.

وی اقدامات پیشگیرانه را از دیگر موارد برای در امان ماندن بهره برداران از مخاطرات بخش کشاورزی دانست و عنوان کرد: اقدامات پیشگیرانه می‌تواند از حوادث غیر قابل پیش بینی جلوگیری کرده و بهره برداری که تمام اقدامات پیشگیرانه را انجام دهد کمتر دچار خسارت خواهد شد.

۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۲
کد خبر: ۱۳۰٬۴۷۶

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =