۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۱
کد خبر: . ۱۳۰٬۲۰۹
هنوز تصمیمی درباره ارز ترجیحی اتخاذ نشده است

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ با بیان اینکه تصمیم گیری در خصوص میزان یارانه نقدی در تبصره ۱۴ بررسی خواهد شد، گفت: هنوز بررسی این تبصره در کمیسیون تلفیق آغاز نشده و در این خصوص تصمیمی گرفته نشده است.

به گزارش بازار به نقل از خانه ملت، رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور مصوبات امروز (سه شنبه، ۲۸ دی ماه) کمیسیون تلفیق را در جمع خبرنگاران تشریح کرد.

زارع در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه رقم های متفاوت و متناقضی درباره میزان یارانه نقدی طی سال آینده گفته و شنیده می شود، اما چرا تاکنون رقم صحیح تاکنون مطرح نشده است؟، توضیح داد: این موضوع در تبصره ۱۴ بررسی می شود لذا هنوز بررسی آن آغاز نشده است ضمن آنکه کمیسیون تلفیق بودجه تاکنون هیچ مصوبه ای به غیر از آنچه که در لایحه دولت درباره یارانه معیشتی و نقدی آمده، نداشته است البته شاید برخی همکاران نظرات و محاسبات شخصی خود را بیان کرده باشند اما به محض تصمیم گیری در این خصوص آن را به مردم اعلام می کنیم.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه درخصوص نحوه اجرای حذف ارز ترجیحی، گفت: روز گذشته پس از برگزاری نشست خبری، دو اصلاحیه درخصوص اوراق مالی اسلامی که براساس آن به شهرداری ها و سازمان های تابعه آن اجازه داده خواهد شد با تایید وزارت کشور مبلغ ۱۲ همت اوراق مالی اسلامی منتشر کنند و همچنین به شرکت های دولتی اجازه داد شد ۱۰ هزار میلیارد تومان اوراق مالی منتشر کنند، پیش از این، رقم مذکور ۸ همت بود.

نماینده مردم آباده، خرمبید و بوانات در مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین درباره تامین آب و برق روستایی و مناطق محروم، دولت مکلف شد ۲ همت اوراق مالی اسلامی منتشر کند و برای مقاوم سازی، بهسازی و نوسازی مدارس، مبلغ ۳ همت اوراق تصویب شد. همچنین مصوب شد برای مقاوم سازی دانشگاه ها و تامین تجهیزات آنها ۲ همت اوراق مالی اسلامی منتشر شود.

وی ادامه داد: سازمان امور مالیاتی نیز مکلف شد که پرونده مالیاتی مراکز درمانی مربوط به عملکرد سال ۱۳۹۸ تا ۱۴۰۰ را تا پایان ۱۴۰۱ رسیدگی کند و درآمد ناشی از آن را به حساب خزانه واریز کند. همچنین از آنجا که دولت به تامین اجتماعی بدهکار است، مکلف شد در اجرای قانون برنامه ششم توسعه، مبلغ ۹۰ همت سهام شرکت های بورسی و غیربورسی خود را بابت پرداخت بدهی به سازمان تامین اجتماعی و تامین اجتماعی نیروهای مسلح واگذار کند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ در رابطه با حق الامتیاز و حق السهم دولت از کاربرهای ارائه دهنده مخابراتی، گفت: این حق الامتیاز مخابراتی به میزان ۲ درصد افزایش پیدا کرد که ان شاءالله این درآمد به حوزه های فرهنگی اختصاص پیدا خواهد کرد.

زارع بیان کرد: همچنین تمامی پروژه ها و طرح های زودبازده و عام المنفعه که توسط گروه های جهادی و بسیج سازندگی در مناطق کم برخوردار روستایی و شهری اجرایی می شود، از پرداخت هرگونه مالیات و عوارض معاف شدند و واردات آمبولانس و مواردی که در قانون بودجه آمده از پرداخت حقوق ورودی و گمرکی معاف شد.

وی در ادامه توضیح داد: هنوز درباره ارز ترجیحی اقدام خاصی صورت نگرفته است و مقرر شد؛ کمیته ای میان دولت و مجلس درخصوص ارز ترجیحی (چه حذف و چه ابقای آن) تشکیل شود و ان شاءالله نتیجه نهایی را به محض رسیدن به مصوبه ای در کمیسیون تلفیق به اطلاع مردم خواهیم رساند.

۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۱
کد خبر: ۱۳۰٬۲۰۹

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 4 =