۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۴
کد خبر: . ۱۲۸٬۵۳۷
ارزش ۸ و نیم میلیارد دلاری بازار پودر ماهی تا سال ۲۰۳۱ | یکه تازی چین در بازار غذای ماهی شرق آسیا

در حالی که بر اساس گزارشات جهانی در سال ۲۰۲۱ ارزش بازار جهانی پودر ماهی بیش از ۴ و نیم میلیارد دلار بوده، پیش بینی می شود ارزش این بازار تا سال ۲۰۳۱ از مرز ۸ و نیم میلیارد دلار عبور کند.

بازار؛ گروه کشاورزی: بر اساس گزارشات جهانی منتشر شده، تقاضا برای ماهی جهت استفاده به عنوان خوراک آبزیان روند افزایشی دارد و در حال حاضر تقریباً یک سوم ماهی‌های صید شده در جهان به روغن ماهی و پودر ماهی فرآوری می‌ شود، زیرا پودر ماهی و روغن ماهی فرآوری‌ شده متعاقباً در خوراک دام برای طیور و همچنین در رژیم غذایی ماهی‌ های گوشتخوار پرورشی استفاده می‌ شود.

از سوی دیگر کارشناسان می گویند: با توجه به اینکه انتظار می رود طی دو دهه آینده آبزی پروری به سرعت گسترش یابد، بسیاری نگران هستند که افزایش تقاضا برای پودر ماهی و روغن ماهی ممکن است فشار ماهیگیری را برای تامین مواد اولیه تخلیه شده افزایش دهد.

ارزش ۴ و نیم میلیارد دلاری بازار جهانی پودر ماهی در سال ۲۰۲۱
بر اساس گزارشات جهانی منتشر شده تا پایان سال ۲۰۲۱، بازار جهانی پودر ماهی ارزشی بیش از ۴ و نیم میلیارد دلار داشته است. از سوی دیگر پیش بینی می شود ارزش این بازار جهانی تا سال ۲۰۳۱ به رشدی ۶ درصدی به ۸.۷ میلیارد دلار برسد. داده های آماری منتشر شده در سطح جهانی نشان می دهد: در سال ۲۰۲۱، کل فروش پودر ماهی در آمریکای شمالی به ۱.۴۸ میلیارد دلار رسیده است که تقریباً ۳۱.۳ درصد از فروش جهانی را شامل می شود.

چین با رقم زدن تولیدی به ارزش ۲۵۷ میلیون دلار در سال ۲۰۲۱ تسلط خود را بر بازار غذای ماهی شرق آسیا تثبیت کرده است

چین، تایلند و ویتنام؛ سه تولیدکننده بزرگ پودر ماهی در آسیا
داده های منتشر شده جهانی همچنین نشان می دهد: چین، تایلند و ویتنام با تولید ۱.۰۳ میلیون تن در سال ۲۰۱۹ سه تولیدکننده بزرگ پودر ماهی در آسیا هستند که اکثریت آن در بازارهای آسیایی مصرف می شود.

گزارشات جهانی همچنین حاکی از تسلط چین بر بازار غذای ماهی در شرق آسیا است. به طوری که اندازه بازار پودر ماهی چین تا پایان سال ۲۰۲۱ به ارزش ۲۵۷ میلیون دلار بوده است.

با این وجود کارشناسان می گویند: انتظار می رود تولید کنندگان پودر ماهی ارگانیک در ژاپن تا سال ۲۰۳۱ با نرخ رشد ۶.۷ درصدی توسعه بازار را رقم بزنند.

تایلند یکی از بزرگترین کشورهای تولید کننده پودر ماهی در جهان است که سهمی ۳۶درصدی از بازار پودر ماهی جنوب آسیا دارد

۳۶ درصد از بازار پودر ماهی جنوب آسیا در اختیار تایلند است
کارشناسان جهانی همچنین می گویند: تایلند یکی از بزرگترین کشورهای تولید کننده پودر ماهی در جهان است و ۳۶درصد از سهم بازار پودر ماهی جنوب آسیا در سال ۲۰۲۱ را به خود اختصاص داده، اما تقاضا برای پودر ماهی تیلاپیا در ویتنام به رشد بازار دامن می‌ زند.

در واقع گزارشات منتشر شده نشان می دهد: صنعت ماهیگیری تایلند رشد کرده و به یکی از صادرکنندگان برتر شیلات در جهان تبدیل شده است که حدود ۲۰ درصد از کل صادرات محصولات غذایی تایلند را به خود اختصاص داده است. کنسرو ماهی تن و ساردین و همچنین میگو و ماهی مرکب فرآوری شده بیش از ۷۰ درصد از کل صادرات محصولات شیلاتی را تشکیل می دهند. همچنین انتظار می‌ رود فروش پودر ماهی سالمون در تایلند به دلیل افزایش تقاضا از سوی صنایع مختلف مانند طیور، خوراک آبزیان و غیره با نرخ رشد بالایی افزایش یابد.

بر اساس گزارشات جهانی منتشر شده آلمان سهمی به میزان ۲۳.۸ درصد از بازار پودر ماهی در اروپا دارد

آلمان ۲۳ درصد از بازار پودر ماهی اروپا را در اختیار دارد
داده های آماری منتشر شده همچنین حاکی از این است: آلمان سهمی ۲۳.۸ درصد از بازار پودر ماهی در اروپا را در اختیار دارد و انتظار می رود حضور گسترده بخش بزرگ غذا و رستوران های زنجیره ای به افزایش تقاضا برای پودر ماهی سالمون و فروش پودر ماهی سالمون در بازار آلمان ادامه یابد.

گزارشات جهانی همچنین نشان می دهد: پودر ماهی معمولی بیش از۹۴ درصد از سهم بازار را به خود اختصاص داده است و انتظار می‌ رود فروش کلی پودر ماهی در ده سال آینده شاهد رشدی بیش از ۶ درصد در سال باشد.

۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۴
کد خبر: ۱۲۸٬۵۳۷

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =