۱۸ مهر ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۰
کد خبر: . ۱۱۱٬۳۵۸
علت اختلال در پذیرش مسافر فرودگاه امام چه بود؟ | پذیرش دستی موجب از دست دادن پروازهای دوم تُرکیش

اختلال در یکی از سوییچ های شرکت مخابرات منجر به بروز مشکل در فرآیند پذیرش مسافر توسط شرکت های هواپیمایی در پروازهای بامداد ۱۸ مهر فرودگاه امام شد.

بازار، گروه راه و مسکن: به گزارش دفتر ارتباطات ، اطلاع رسانی و اموربین الملل شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در پی بروز اختلال در ارتباط بین المللی یکی از سوییچ های شرکت مخابرات، ارتباط شبکه SITA دچار اختلال گردید که این رویداد منجر به بروز مشکل در فرآیند پذیرش مسافر توسط شرکت های هواپیمایی کاربر این شبکه شد.

برطبق دستورالعمل شرکت هواپیمایی ترکیش، مسافرین این شرکت بصورت دستی پذیرش شده که این نوع پذیرش باتوجه به محدودیت های موجود برای مسافرین ترانزیتی موجب از دست دادن پروازهای دوم شد

همزمان با آغاز بررسی و رفع ایراد این ارتباط،فرآیند پذیرش مسافر توسط شرکت های هواپیما از طریق راه ثانویه فعال شد. شرکت های هواپیمایی امارات و قطر باتوجه به دستورالعمل های داخلی خود از شبکه اینترنت بین الملل استفاده نموده و اقدام به پذیرش مسافر کردند؛ اما برطبق دستورالعمل شرکت هواپیمایی ترکیش، مسافرین این شرکت بصورت دستی پذیرش شده که این نوع پذیرش باتوجه به محدودیت های موجود برای مسافرین ترانزیتی موجب از دست دادن پرواز های دوم شد.
همچنین باتوجه به اختلالات رخ داده،خدمه پرواز هواپیمایی ترکیش دچار محدودیت پروازی شده و با هماهنگی های صورت پذیرفته تا زمان ورود خدمه پروازی جایگزین مسافرین به هتل فرودگاهی انتقال پیدا کردند.
لازم به ذکر است همزمان با آغاز پذیرش مسافر از طریق راه ثانویه،فرآیند رفع ایراد ارتباطی شبکه سیتا توسط شرکت مخابرات و همچنین شرکت سیتا در دست اقدام قرار گرفت تا هرچه سریعتر اتصال به شبکه سیتا بطور کامل محقق گردد.

۱۸ مهر ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۰
کد خبر: ۱۱۱٬۳۵۸

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 6 =