۱۴ مهر ۱۴۰۰ - ۰۷:۴۰
کد خبر: . ۱۱۰٬۶۹۷
تخلیه ۹ میلیون و ۵۵ هزار تن کالای اساسی در بندر امام از ابتدای امسال| رکورد بارگیری با ۷۲ هزار تن

حسین زاده، رییس اداره کالای اساسی و فله مجتمع بندری امام خمینی (ره) گفت: از ابتدای امسال تا ۱۲ مهرماه سال جاری در مجموع ۹ میلیون و ۵۵ هزار تن کالای اساسی از بندرامام (ره) تخلیه شده است.

بازار؛ گروه راه و مسکن: «محمود حسین زاده» در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری «بازار» افزود: با پهلوگیری ۱۶۰ فروند کشتی اقیانوس پیما، تخلیه این مقدار کالای اساسی از بندرامام (ره) در مقایسه با مدت مشابه سال جاری بیش از ۲۴ درصد رشد داشته است.  

این مقام مسئول در بندرامام خمینی (ره) یادآور شد: در این مدت بارگیری و ارسال کالاهای اساسی به مقاصد مختلف کشور در بندر امام  با ۱۶ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته به بیش از ۸ میلیون و ۹۵۵ هزار تن رسیده است.

تا ۱۲ مهرماه سال جاری حدود ۸ میلیون و ۷۹ هزار تن کالای اساسی توسط ناوگان حمل و نقل جاده ای و ۸۷۶ هزارتن  کالا نیز با ناوگان ریلی به مقاصد مختلف حمل شده که در زمینه ناوگان جاده ای ۱۶ درصد و ناوگان ریلی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۲ درصد رشد داشتیم

حسین زاده اظهارداشت: تا ۱۲ مهرماه سال جاری حدود ۸ میلیون و ۷۹ هزار تن کالای اساسی توسط ناوگان حمل و نقل جاده ای و ۸۷۶ هزارتن  کالای نیز با ناوگان ریلی به مقاصد مختلف حمل شده که در زمینه ناوگان جاده ای ۱۶ درصد و ناوگان ریلی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۲ درصد رشد داشتیم.

رییس اداره کالای اساسی و فله مجتمع بندری امام خمینی (ره) تصریح کرد: درحال حاضر مجموع موجودی کالاهای اساسی در انبارها، اسکله و لنگرگاه بندرامام خمینی (ره) با ۴۰ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته، به بیش از ۴ میلیون و ۶۲۰ هزارتن است.

با توسعه شبکه ریلی در بندر امام، هم اکنون طول این شبکه به بیش از ۱۴۰ کیلومتر رسیده است و به طور متوسط روزانه بیش از ۹۰ واگن در بندر امام بارگیری می شود

حسین زاده در پاسخ به سوال خبرنگار بازار مبنی بر اینکه هم اکنون طول شبکه ریلی در محوطه مجتمع بندری امام خمینی (ره) چقدر است، گفت: با توسعه شبکه ریلی در بندر امام، هم اکنون طول این شبکه به بیش از ۱۴۰ کیلومتر رسیده است و طور متوسط روزانه بیش از ۹۰ واگن در بندر امام بارگیری می شود.

وی با بیان اینکه به طور متوسط روزانه حدود ۵۰ تا ۶۰ هزار تن کالا در طول شبانه روز در حال تخلیه در بندر امام است و همین میزان هم کالا در حال بارگیری است، گفت: در شهریورماه سال جاری، رکورد بارگیری با ۷۲ هزار تن کالای اساسی را در تاریخ سازمان بنادر و دریانوردی ثبت کردیم و در یکی از روزهای شهریور ۲ هزار ۹۰۰ کامیون و ۱۰۹ واگن از بندر امام بارگیری کردند.

رییس اداره کالای اساسی و فله مجتمع بندری امام خمینی (ره) در پاسخ به سوال خبرنگار بازار در خصوص اینکه چند درصد کالای اساسی و نهاده های دامی در بندر امام تخلیه می شود، گفت: بیش از ۸۰ درصد نهاده های دامی کشور و بیش از ۷۰ درصد کالای اساسی کشور در بندر امام تخلیه می شود و ۹۰ درصد تجهیزات بندری ما برای تخلیه این کالاها اختصاص یافته است.

حسین زاده اظهار داشت: با ۴۰ پست اسکله هم اکنون ۶۰ تا ۷۰ درصد عملیات بندری ما به کالاهای اساسی اختصاص دارد و بندر امام با ۱۱ هزار هکتار وسعت بزرگترین منطقه ویژه اقتصادی کشور است که علاوه بر واردات کالا، صادرات مشتقات نفتی، مواد معدنی، آهن آلات و کالای غیرنفتی از طریق بندر امام در شش ماهه نخست امسال به بیش از چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تن رسیده است.

رییس اداره کالای اساسی و فله مجتمع بندری امام خمینی (ره) افزود: بندر امام به طور متوسط ظرفیت پذیرش بیش از ۵۵ میلیون تن انواع کالا را دارد و هم اکنون به لحاظ اهمیت تامین کالاهای اساسی در کشور از۴۰ پست اسکله ۲۳ اسکله بندر امام (ره) به تخلیه کالاهای اساسی اختصاص دارد.

۱۴ مهر ۱۴۰۰ - ۰۷:۴۰
کد خبر: ۱۱۰٬۶۹۷

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 6 =