۵ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۰
کد خبر: . ۱۰۴٬۷۰۸
جزئیات پرداخت مالیات توسط فعالان اقتصادی در فضای مجازی

معاون سازمان امور مالیاتی گفت: اینفلوئنسرها و همه کسانی که فعالیت‌های اقتصادی و یا انتفاعی در شبکه‌ها و فضای مجازی انجام می‌دهند مشمول پرداخت مالیات هستند و باید اظهار نامه مالیانی ارائه کنند.

به گزارش بازار، محمود علیزاده معاون سازمان امور مالیاتی از پرداخت مالیات توسط فعالان اقتصادی در شبکه ها و فضای مجازی خبر داد و گفت: دستورالعمل اجرایی اخذ مالیات از اینفلوئنسرهایی که بیش از ۵۰۰ هزار نفر دنبال کننده دارند و مشمول قانون بودجه سال ۱۴۰۰ هستند اجرایی و اعلام شده است.

وی اضافه کرد: در مرحله نخست این افراد باید عملکرد سال ۹۹ خود را از طریق اظهارنامه مالیاتی ابراز کنند و در غیر این صورت سازمان امور مالیاتی بر اساس شرح وظایف خود و با ساز و کارهایی که مشخص شده است برای شناسایی این افراد و مشخص کردن میزان درآمد آنان، اقدام خواهد کرد.

وی افزود :هر فردی که کسب درآمد کند شامل پرداخت مالیات خواهد بود البته استثنا و معافیت مالیاتی چون کشاورزی و دوره است و غیر از این مشمول همه فعالان اقتصادی خواهد بود.

معاون سازمان امور مالیاتی گفت: میزان مالیات این افراد بر اساس مقررات و نسبت سود به فعالیت آنان تعیین خواهد شد. در صورت عدم مراجعه و با تراکنش های مالی و حساب های درآمدی مبدا و مقصد در بانک مرکزی و بر اساس مکانیزم هایی مشخص خواهد شد.

وی افزود: علاوه بر اینفلوئنسرها همه کسانی که در شبکه‌ها و فضای مجازی فعالیت اقتصادی دارند مشمول مالیات هستند و باید اظهار نامه‌های خود را از طریق سامانه سازمان امور مالیاتی ارائه کنند.

محمود علیزاده معاون سازمان امور مالیاتی در پایان گفت: این مالیات مربوط به عملکرد سال ۹۹ است و برای سال ۱۴۰۰ نیز فرآیند مطالبه مالیات اجرا خواهد شد و زیر ساخت های اولیه انجام شده و فراخوان هم خواهیم کرد و تا ۱۳ دی ماه اجرایی خواهد شد.

۵ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۰
کد خبر: ۱۰۴٬۷۰۸

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 4 =