۱۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۷
کد خبر: . ۱۰۱٬۹۷۹
۵ فرودگاه در۳ استان تهران، البرزو قزوین امروز تعطیل می شوند

ذیبخش، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: طبق اطلاعیه هوانوردی (نوتام) ۵ فرودگاه در ۳ استان تهران، البرز و قزوین به علت برگزاری مراسم تحلیف رئیس جمهوری اسلامی ایران امروز ۲ ساعت و ۳۰دقیقه تعطیل هستند.

 بازار؛ گروه راه وشهرسازی: «محمد حسن ذیبخش» سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اظهارداشت: پیشتر به تمام شرکت های هوایی داخلی و خارجی طی دستورالعملی (نوتام) اعلام شده است که روز ۱۴ مرداد ماه از ساعت ۱۶.۳۰ تا ۱۹ تمام فرودگاه های این سه استان امروز تعطیل خواهند شد و هیچ هواپیمایی در آسمان تهران پرواز نخواهد کرد.

وی یادآورشد: روز ۱۲ مرداد ماه به جزو فرودگاه امام (ره) همه فرودگاه های استان های تهران و البرز تعطیل شدند، اما امروز به علت برگزاری مراسم تحلیف رئیس ‌جمهور در مجلس شورای اسلامی و به منظور رعایت الزامات ایمنی و امنیتی پروازها، فعالیت فرودگاه های امام (ره)، مهرآباد، پیام البرز، آزادی و قزوین از ساعت ۱۶.۳۰ تا ۱۹ تعطیل می شوند.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری بازاراظهارداشت: در دستورالعمل صادر شده از کلیه شرکت های هواپیمایی خواسته شده است  نسبت به رعایت برنامه ریزی پرواز در تاریخ و ساعات مربوطه اقدامات لازم را به عمل آورند.

ذیبخش در پایان تاکید کرد: با این در دستورالعمل امروز( ۱۴ مرداد ماه سال) هیچ هواپیمایی در آسمان تهران، البرز و قزوین پرواز نخواهد داشت و تمام شرکت های هواپیمایی باید دستورالعمل هوایی (نوتام) را به دقت رعایت کنند.

روز گذشته سردار "محمدحسین حمیدی" رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران افزود: تمام کوچه‌ها و خیابان‌های فرعی منتهی به خیابان "مجاهدین"، حد فاصل خیابان "ایران تا مصطفی خمینی" کامل مسدود خواهد شد. و تردد در مسیر جایگزین این محدوده از طریق خیابان "دماوند و انقلاب" صورت خواهد گرفت.

وی گفت: از سمت جنوب از خیابان "امیرکبیر" به سمت شمال از خیابان شهید "دیالمه"، تقاطع "سرچشمه"، خیابان "ملت" و تقاطع "اکباتان ملت" اعمال و از تردد خودروها به سمت شمال و میدان "بهارستان" جلوگیری می‌شود.

این مقام ارشد راهور پایتخت خاطرنشان کرد: از سمت غرب در خیابان "جمهوری" از تقاطع "سعدی" به سمت شرق اعمال محدودیت صورت خواهد گرفت که مسیر جایگزین تردد، از طریق خیابان "فردوسی" و "انقلاب" صورت می‌پذیرد.

حمیدی بیان داشت: همچنین از سمت شمال از تقاطع "فخرآباد" اعمال محدودیت خواهد شد که مسیر جایگزین تردد از طریق خیابان "مشکی و خیابان "۱۷ شهریور" به جنوب صورت خواهد گرفت.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ اشاره‌ای هم به محدودیت تردد اتوبوس‌های شرکت واحد داشت و گفت: با توجه به مراسم تحلیف، تردد اتوبوس‌های شرکت واحد در خطوط طول خیابان "جمهوری" و طول خیابان "مصطفی خمینی" وجود نخواهد داشت و مسئولان شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با هماهنگی پلیس راهور تهران بزرگ از مسیرهای جایگزین استفاده خواهند کرد.

وی افزود: بر این اساس اتوبوس‌هایی که در طول خیابان "جمهوری" از میدان "جمهوری" به سمت شرق تردد می‌کنند نهایتاً تا چهارراه استامبول ادامه مسیر داده و در ادامه در این تقاطع به سمت جنوب و شمال می‌توانند گردش و ادامه مسیر دهند و اتوبوس‌هایی که در طول خیابان "مصطفی خمینی" در حال تردد هستند از مسیر جایگزین استفاده خواهند کرد.

این مقام راهور پایتخت بیان داشت: ایستگاه مترو "بهارستان" در روز پنج‌شنبه تعطیل خواهد بود و خدمات‌رسانی ندارد.

حمیدی گفت: همچنین پمپ بنزین‌های اطراف مجلس شورای اسلامی، طول خیابان "مصطفی خمینی" نیز در روز مراسم تحلیف از ابتدای وقت تا پایان مراسم تعطیل خواهند بود و سرویس‌دهی نخواهند داشت.

وی افزود: بر همین اساس تردد کامیونت‌ها، وانت‌بارها، وانت بارهای مسقف و کامیون‌ها در طول روز پنج. شنبه از ابتدای وقت تا پایان مراسم ممنوع خواهد بود و تردد همه کامیون. ها از شب قبل برگزاری این مراسم (چهارشنبه شب) در همه سطح شهر تهران به‌جز کمربندی ممنوع خواهد بود.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ خاطرنشان کرد: انجام فعالیت‌های عمرانی در روز چهارشنبه و پنج. شنبه در کل سطح شهر تهران بویژه در معابر اصلی و بزرگراهی ممنوع و پلیس راهور اجازه انجام عملیات عمرانی و حفاری و روکش آسفالت را نخواهد داد.

وی از همه شهروندان خواست در زمان اجرای محدودیت‌ها (ساعت ۲۴ چهارشنبه) در اطراف مجلس و معابر پیرامونی شامل خیابان جمهوری، مصطفی خمینی، ابن سینا و مجاهدین اسلام تردد و پارک نکنند.

۱۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۷
کد خبر: ۱۰۱٬۹۷۹

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 0 =