۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۵
کاهش روزانه ۲۰۰ هزار متر مکعب مصرف آب در تهران
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران اعلام کرد

کاهش روزانه ۲۰۰ هزار متر مکعب مصرف آب در تهران

بختیاری، مدیرعامل آب و فاضلاب استان تهران گفت: پس از صدور اخطار برای مشترکان پرمصرف و بدمصرف از ابتدای مرداد، مصرف آب تهران روزانه ۲۰۰ هزار مترمکعب کاهش را تجربه کرد.

به گزارش بازار، محمدرضا بختیاری افزود: مصرف آب شرب تهران از سه میلیون و ۷۶۹ هزار مترمکعب در هشتم مرداد سال ۹۹ به سه میلیون و ۵۷۲ هزار متر مکعب در هشتم مرداد ۱۴۰۰ کاهش یافته است که این یعنی میزان مصرف مشترکان بدمصرف و پرمصرف استان تهران ۱۲ درصد کاهش کاهش یافته است.

وی با اشاره با این که این کاهش مصرف درحالی است که دمای هوای تهران سه درجه نسبت به مدت مشابه سال گذشته گرم‌تر است گفت: ۲۰۰ هزار مترمکعب کاهش مصرف معادل مصرف آب شرب برای یک شهر ۸۰۰ هزار نفری است و این موضوع در تاریخ مصرف آب شرب در تهران بی سابقه است.

مدیرعامل آب و فاضلاب استان تهران با بیان این که این اتفاق بسیار مهم است افزود: اخطارهای متعدد شرکت آب و فاضلاب استان تهران از ابتدای تیرماه برای اولین بار سبب کاهش مصرف بین مشترکین پرمصرف و بدمصرف شده است که امیدواریم این روند الگویی برای سایر شهرهای کشور شود البته این اخطارها ادامه خواهد داشت.

بختیاری با اشاره به این که امسال خشکترین سال آبی در ۵۰ سال اخیر کشور است ادامه داد: در تهران بارش‌ها کمتر از ۳۰۰ میلی متر بوده که این رقم در مدت مشابه سال قبل معادل ۴۴۰ میلی متر ثبت شده و این یعنی ۳۰ درصد کاهش بارش در استان تهران رخ داده است.

وی افزود: سدهای پنجگانه استان تهران هم اکنون با ۳۸۰ میلیون متر مکعب کاهش مواجه هستند که این یعنی ما هم اکنون ۳۰ تا ۳۵ درصد از ذخایر سدها را از دست داده ایم.

مدیرعامل آب و فاضلاب استان تهران با اشاره به رشد یک درصدی مصرف آب در استان تهران در سال جاری گفت: این موضوع نشان می‌دهد اکثرشهروندان تهرانی الگوی مصرف را رعایت می‌کنند، زیرا به طور متوسط هرساله استان تهران با دو و نیم درصد افزایش رشدمصرف آب نسبت به افزایش جمعیت مواجه بوده است.

بختیاری با اشاره به تشکیل ستاد تنش آبی در آبفای استان تهران گفت: برغم این که اکثر مشترکان تهرانی الگوی مصرف آب را رعایت می‌کنند، اما بخش کمی از آنان معادل پنج درصد مشترکینی هستند که به شیوه‌های قبلی مصرف ادامه می‌دهند و مصرف بالایی دارند.

وی با اشاره به این که صدور اخطار قطع تصمیم ستاد تنش آبی در استان تهران بوده است افزود: براساس تصمیم این ستاد قرار بود رصد نهایی برای اجرایی شدن قطع آب مشترکان پرمصرف و بدمصرف در ابتدای مرداد انجام شود که البته با انجام دادن این رصد متوجه کاهش ۲۰۰ هزار مترمکعبی آب در روز در تهران شدیم و این یعنی فعلا قطع کردن آب مشترکین پرمصرف منتفی است.

کد خبر: ۱۰۱٬۲۴۰

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha