۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۴
کد خبر: . ۱۰۰٬۲۶۱
صنایع و شهرک‌های صنعتی موظف به همکاری با برق هستند

در نشست فوق العاده ستاد فرماندهی پیک بار، با توجه به افزایش و پایداری دما در اکثر نقاط کشور، بر شرایط ویژه این هفته و استفاده از ظرفیت همه برنامه‌های مدیریت بار و مولدهای اضطراری ادارات تاکید شد.

به گزارش بازار به نقل از توانیر، در نشست فوق العاده ستاد فرماندهی پیک بار ۱۴۰۰ که در مرکز پایش صنعت برق برگزار شد، همایون حایری معاون برق و انرژی وزارت نیرو بر استفاده از همه ظرفیت‌های مدیریت بار تاکید کرد و گفت: خوشبختانه هماهنگی خوبی میان دستگاه‌ها و نهادها در این زمینه وجود دارد.

حایری افزود: براساس مصوبه‌های صادر شده، همه صنایع، شهرک‌های صنعتی موظف به همکاری با برق هستند.

همچنین محمدحسن متولی زاده مدیرعامل شرکت توانیر نیز در این نشست گفت: برنامه‌های ارایه شده باید با دقت اجرا شود.

وی درعین حال با اشاره به انتصاب فرخزاد به سمت معاون انتقال و تجارت خارجی توانیر و رجبی مشهدی به سمت مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران اظهارامیدواری کرد: با توجه به اهمیت حوزه انتقال و تبادلات برون مرزی برق، این بخش باید به صورت ویژه و با دقت پیگیری شود.

در این نشست غلامعلی رخشانی مهر معاون هماهنگی توزیع توانیر نیز با اشاره به اینکه در هفته جاری در اکثر شهرها دمای بسیار بالایی را داریم، گفت: هفته نادری را پیش رو داریم و با توجه به شرایط پیش رو، نیازمند استفاده بیشتر از ظرفیت‌های همکاری بخش کشاورزی و سایر پتانسیل‌های مدیریت بار هستیم.

رخشانی مهر تاکید کرد: تا حد امکان باید از اعمال خاموشی بخش خانگی بپرهیزیم.

در عین حال مصطفی رجبی مشهدی مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران نیز در این جلسه خواستار توجه شرکت‌های برق منطقه‌ای و توزیع به دستورات دیسپاچینگ ملی شد و گفت: این هفته ناترازی تولید ومصرف برق به اوج و نیاز مصرف به بیش از ۶۵ هزار مگاوات می‌رسد.

رجبی مشهدی همچنین بر استفاده بیشتر از ظرفیت مولدهای اضطراری ادارات و سایر دستگاه‌ها تاکید کرد و افزود: در این خصوص با توجه به تفاهم نامه امضا شده با بسیج، می‌توانیم از پتانسیل این نهاد نیز استفاده کنیم.

وی با بیان این که نباید خاموشی به بخش خانگی تحمیل شود، یاداور شد: با این حال قرار گرفتن جداول خاموشی‌های احتمالی در سایت‌های شرکت‌های توزیع نیروی برق و اطلاع رسانی آن ضروری است چرا که هموطنان باید بتوانند برنامه‌های خود را براساس این جداول احتمالی، تنظیم کنند.

در این نشست همچنین داوود فراخزاد معاون انتقال و تجارت خارجی توانیر نیز اظهار امیدواری کرد که بخش انتقال کشور بتواند به هماهنگی فنی کامل برسد.

وی تصریح کرد: باید تلاش کنیم دستاورد صنعت برق در رسیدن به موفقیت ۱۸ سال بدون خاموشی سراسری را حفظ کنیم.

۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۴
کد خبر: ۱۰۰٬۲۶۱

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 14 =