۲۳ تیر ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۴
کد خبر: . ۹۸٬۹۶۵
همسان سازی حقوق بازنشستگان پس از ۱۴ سال

شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با همت دولت و مجلس بعد از ۱۴ سال همسان سازی حقوق بازنشستگان در دو مرحله به اجرا درآمد و مشکلات زندگی سه میلیون و ۶۰۰ هزار نفر برطرف شد.

به گزارش بازار، محمد شریعتمداری امروز در پایان جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران افزود: دریافت خدمات پزشکی برای بیمه شدگان بالای ۶۰ سال سازمان تامین اجتماعی در بیمارستان‌های غیر تامین اجتماعی هم رایگان شده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین از تسویه بدهی فدراسیون فوتبال به شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) خبر دادو افزود: شستا در راستای اجرای دستور مبارزه با تحریم، این اقدام را انجام داده و این کار هم مجانی نیست و تمامی طلب وصول شده است.

تبدیل ۲ هزار بخشنامه به شصت بخشنامه در سازمان تامین اجتماعی
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با اصلاحات صورت گرفته و تنقیح مقررات حاکم بر سازمان تامین اجتماعی، نزدیک به ۲ هزار بخشنامه و دستورالعمل به ۶۰ بخشنامه کاهش یافته است.

محمد شریعتمداری در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران با تبریک هفته تامین اجتماعی و همچنین هفته بهزیستی به همه بازنشستگان و بیمه گذاران و به ویژه جامعه کارگری افزود: یکی از نکات قوت دولت تدبیر و امید توجه به در حوزه تامین اجتماعی و بهزیستی بوده است و با وجود همه تنگناها و فشارهای نظام سلطه، بعد از حدود ۱۴ سال انتظار موضوع همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در دو مرحله اجرا شد.

وی گفت: با این اقدام بخشی از مشکلات جامعه بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی که قریب ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر هستند در شرایط تحریمی و تورمی برطرف شد، اما تا نقطه مطلوب همچنان فاصله داریم.

وزیر تعاون اضافه کرد: در سازمان تامین اجتماعی برای ارائه خدمات مطلوب‌تر و استفاده از امکانات بهداشتی درمانی مراکز غیر ملکی و استیجاری قدم‌های خوبی برداشتیم و مقرر شد با تخصیص ۶ هزار میلیارد تومان از محل بودجه سازمان، همه کسانی که در مراکز بیمارستانی غیر از سازمان تامین اجتماعی هم از خدمات پزشکی هم استفاده می‌کنند، بتوانند از فرانشیز صفر (رایگان) بدون پرداخت مبلغی خارج از آنچه که بیمه پرداخت می‌کند استفاده کنند و این خدمات امسال گسترش پیدا خواهد کرد و در حوزه خدمات سرپایی درمانی هم برنامه ریزی شده است.

شریعتمداری با اشاره به اینکه میزان مراجعه مردم به سازمان تامین اجتماعی با توسعه دولت الکترونیک بسیار کاهش یافته است، گفت: اجرای طرح ۷۰۳۰ موجب کاهش ۷۰ میلیون مراجعه به سازمان تامین اجتماعی و شعب آن در سراسر کشور خواهد شد که قدم بسیار بزرگی است.

وی افزود: در تنقیح قوانین و مقررات حاکم بر تامین اجتماعی کشور به ویژه در سال‌هایی که باید برای رونق تولید و رفع موانع بر سر آن قدم برمی داشتیم همکاری خوبی میان سازمان تامین اجتماعی، اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران و تشکل‌های بخش خصوصی صورت گرفت.

وزیر تعاون همچنین به برخی اصلاحات در مقررات حاکم بر سازمان تامین اجتماعی اشاره کرد و گفت: تنقیح مقررات در این سازمان موجب تبدیل ۲ هزار بخشنامه به ۶۰ بخشنامه شد و امیدواریم این مسیر امسال ادامه پیدا کند.

شریعتمداری همچنین برای برقراری عدالت خدمات بهداشتی، موضوع سطح بندی خدمات درمانی در سازمان تامین اجتماعی را موثر خواند و افزود: با توجه به این که تقاضا برای ساخت مراکز ملی در سازمان تامین اجتماعی به دلیل پرداخت خارج از بیمه بیمه شدگان تامین اجتماعی بود، تلاش شد اعتبارات مناسبی تخصیص یابد که این خدمات هم مثل مراکز ملکی رایگان در اختیار بیمه شدگان قرار می‌گیرد.

وی گفت: تقاضا برای تاسیس مراکز در نقاطی که احتیاج به اضافه کردن تخت بیمارستانی نیست و مراکز درمانی جدید ضرورت ندارد.

وزیر تعاون استقرار نسخه و پرونده الکترونیک در سازمان تامین اجتماعی نیز از دیگر کارهای بزرگ اعلام کرد و افزود: اگرچه در شروع کار با برخی مشکلات در این طرح مواجه بودیم، اما مرتفع شد و با کمترین مشکل و با ارائه خدمات بهداشتی و درمانی بدون دفترچه مواجه ایم و اتصال به مراکز برقرار شد که امیدواریم اتصال به مراکز بهداشتی درمانی دولتی هم به طور کامل برقرار شود.

شریعتمداری گفت: در دولت تدبیر و امید در حوزه تامین اجتماعی خدمات فراوان دیگری هم ارائه شده است.

۲۳ تیر ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۴
کد خبر: ۹۸٬۹۶۵

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 5 =