۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۲
کد خبر: . ۹۳٬۷۴۱
 کارفرمایان زنجانی به‌ منظور تعیین تکلیف بدهی در سامانه‌ تامین اجتماعی ثبت نام کنند

زنجان- مدیرکل تامین اجتماعی زنجان گفت: کارفرمایان به‌منظور تعیین تکلیف بدهی برای برخورداری از تسهیلات باید حداکثر تا ۳۱ تیر امسال درخواست خود را از طریق سامانه‌ تامین اجتماعی ثبت کنند.

به گزارش بازار به نقل از تامین اجتماعی زنجان، مسعود علیاری گفت: کارفرمایان به‌منظور تعیین تکلیف بدهی برای برخورداری از تسهیلات باید حداکثر تا ۳۱ تیر امسال درخواست خود را از طریق سامانه‌ تامین اجتماعی ثبت کنند.

وی اظهار کرد: مشمولان این طرح کارفرمایان کارگاه‌های فعال تولیدی ، صنعتی ، معدنی ، خدماتی و اصناف اعم از حقیقی و یا حقوقی دولتی و غیردولتی هستند که حداقل به مدت یک سال از زمان تقسیط نسبت به حفظ یا افزایش اشتغال نیروی انسانی کارگاه بر مبنای لیست بهمن ماه سال ۹۸ و ارسال لیست و پرداخت کامل حق بیمه‌ی کارکنان شاغل کارگاه در دوره تقسیط اقدام کنند.

مدیرکل تامین اجتماعی زنجان گفت: کارفرمایان کارگاه‌های مذکور به‌منظور تعیین تکلیف بدهی‌هایی که تا اسفند ۹۹ به مرحله‌ قطعیت رسیده برای برخورداری از تسهیلات باید حداکثر تا ۳۱ تیر امسال نسبت به ثبت درخواست از طریق سامانه خدمات غیرحضوی سازمان تامین اجتماعی به نشانی eservices.tamin.ir اقدام کنند و واحدهای اجرایی نیز مکلف هستند حداکثر ظرف مدت هفت روز از تاریخ ثبت درخواست کارفرما، ضمن بررسی موضوع، مراتب پذیرش یا عدم پذیرش درخواست مطروحه را از طریق صندوق شخصی سامانه‌ خدمات غیرحضوری به متقاضی اعلام کنند.

علیاری تاکید کرد: چنانچه کارفرما حداکثر ظرف مدت ۱۰ روز از تاریخ اعلام پذیرش درخواست، نسبت به پرداخت یکجای بدهی و یا تقسیط آن به همراه ارائه‌ی وثایق متناسب با میزان بدهی اقدام نکنند، این امر به‌منزله‌ی انصراف کارفرما برای بهره‌مندی از تسهیلات مقرر در قانون مذکور است و در صورتی‌که کارفرمایان مشمول تا تاریخ لازم اجرا شدن قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور بر مبنای لیست بهمن ماه ۹۸  نسبت به تعدیل بیمه‌شدگان کارگاه اقدام کرده باشند، پس از بازگشت نیروی کار تعدیل شده یا جایگزینی آن‌ها در زمان درخواست و رعایت حفظ اشتغال در دوره تقسیط بر مبنای لیست یاد شده از بخشودگی جرایم برخوردار خواهند شد.

وی افزود: درخصوص کارگاه‌هایی که در بهمن ماه ۹۸ فاقد لیست و پرداخت حق بیمه هستند و یا کارگاه‌هایی که در سال ۱۳۹۹ ایجاد شده باشند، لیست ماهی که بیشترین تعداد بیمه شدگان تا اسفند ۹۹ را دارد مبنای تعیین نیروی انسانی کارگاه قرار می‌گیرد.

مدیرکل تامین اجتماعی زنجان گفت: کارگاه‌هایی که در سنوات قبل ایجاد و فاقد فعالیت بوده و در سال ۹۹  به بعد مجددا شروع به فعالیت کرده و لیست و حق بیمه کامل کارکنان شاغل خود را ارسال و پرداخت کنند، بیشترین تعداد بیمه شدگان لیست ارسالی طی یک سال منتهی به قبل از آخرین لیست پیش از تعطیلی کارگاه، مبنای احتساب سطح اشتغال خواهد بود.  

۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۲
کد خبر: ۹۳٬۷۴۱

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =