۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۲
کد خبر: . ۹۳٬۵۱۱
رشد ۵ درصدی بازار جهانی لوازم خانگی تا ۱۰ سال آینده| تقاضای بالای جهانی برای دکوراسیون منزل

به گفته کارشناسان، بازار جهانی لوازم خانگی تا سال ۲۰۳۱ سالانه ۵ درصد رشد خواهد کرد و در این بین بالاترین رشد را دکوراسیون منزل تجربه خواهد کرد.

بازار؛ گروه صنعت: بر اساس برآوردهای انجام شده در سطح بین المللی بازار لوازم خانگی در دوره ۱۰ ساله ۲۰۲۱ تا ۲۰۳۱ سالانه بیش از ۵ درصد رشد خواهد کرد چرا که صرف هزینه های بیشتر در ساخت مسکن های پیشرفته با استفاده از فضای داخلی شیک، تقاضا برای لوازم خانگی را در سال های آینده افزایش خواهد داد.

از سوی دیگر بر اساس پیش بینی ها انجام شده انتظار می رود اروپا نقشی اساسی در ایجاد تقاضا برای کالاهای خانگی داشته باشد. به طوری که این منطقه بیش از ۴۵ درصد از سهم بازار جهانی را در اختیار داشته باشد و تا پایان سال ۲۰۳۱ حدود ۹۰ میلیارد دلار درآمد کسب کند.

این در شرایطی است که به گفته کارشناسان جهانی، انتظار می رود تزئینات خانگی بیشترین درآمد را داشته باشد و تا پایان سال جاری میلادی ارزش بازار به حدود ۲۶ میلیارد دلار برسد.

نکته جالب توجه اینکه از دیدگاه جهانی، افزایش سازگاری با معماری مدرن طی دهه گذشته باعث رشد بیش از ۲ برابر صنایع ساختمانی شده است.

انتظار می رود اروپا به عنوان رهبر بازار لوازم خانگی در سال ۲۰۲۱ بیش از ۴۵ درصد از سهم بازار را در اختیار داشته باشد

اروپا؛ رهبر بازار جهانی لوازم خانگی در سال جاری میلادی
به گفته کارشناسان، اروپا به عنوان رهبر بازار لوازم خانگی مطرح است به طوری که انتظار می رود در سال ۲۰۲۱ بیش از ۴۵ درصد از سهم بازار را در اختیار داشته باشد. کارشناسان معتقدند دلیل اینکه اروپا رهبر این بازار است حضور پررنگ تولیدکنندگان مبلمان در این منطقه است.

گفتنی است انگلیس و اتریش از کشورهای برجسته بازار اروپا هستند که احتمالاً طی سالهای ۲۰۲۱ تا ۲۰۳۱ رشد دو رقمی را شاهد خواهند بود. این در شرایطی است که افزایش استفاده از اقلام سازگار با محیط زیست در بسیاری از قسمت های اتاق، مانند اتاق خواب، حمام، فضای باز و داخلی، نتیجه تغییر روند به سمت استفاده از وسایل سازگار با محیط زیست است.

بر اساس برآوردهای انجام شده انتظار می رود تا پایان سال ۲۰۳۱ صنعت جهانی نساجی رشدی بالغ بر ۷ درصد داشته باشد و لذا به طور غیر مستقیم تاثیر مثبتی بر تقاضا برای کالاهای خانگی داشته باشد.  

پیش بینی می شود ارزش بازار لوازم خانگی چین، تا پایان سال ۲۰۳۱ به ۲۷ میلیارد دلار برسد

رشد ۴درصدی بازار لوازم خانگی آمریکا تا ۲۰۳۱ 
کارشناسان می گویند: آمریکا از جمله مناطقی است که تا ۱۰ سال آینده سالانه بیش از ۴ درصد در حوزه لوازم خانگی رشد خواهد داشت که غالبا به دلیل افزایش تقاضا برای محصولات دکوراسیون منزل است.

این در شرایطی است که در حوزه آسیا، پیش بینی می شود ارزش بازار لوازم خانگی چین به عنوان پرجمعیت ترین کشور جهان، تا پایان سال ۲۰۳۱ به ۲۷ میلیارد دلار برسد. گفتنی است چین به دلیل جمعیت زیاد و گسترش زیرساخت ها، از نظر تقاضا و عرضه کالاهای خانگی یکی از کشورهای پیشرو است.

دکوراسیون منزل بالاترین تقاضا را در محصولات خانگی تجربه می کند
به گفته کارشناسان جهانی، انتظار می رود تزئینات منزل در بین انواع مختلف محصولات خانگی با سهمی بیش از ۲۰درصد در پایان سال ۲۰۲۱ پیشرو باشد. اگرچه کارشناسان معتقدند در سالهای آینده، بازار دکوراسیون منزل همچنان قدرتمند باقی می ماند و  در دوره ده ساله ۲۰۲۱ تا ۲۰۳۱ ارزشی بالغ بر ۳۵ میلیارد دلار را تجربه خواهد کرد.

صنعت کالاهای خانگی که سالانه تقریباً ۵ درصد در حال افزایش بود، در سال ۲۰۲۰ نسبت به ۲۰۱۹ بیش از ۱۰ درصد افزایش داشته است

رشد ۱۰ درصدی بازار کالاهای خانگی در پی شیوع کرونا
کارشناسان جهانی می گویند: شیوع COVID-۱۹ تقاضا برای کالاهای خانگی را به طرز چشمگیری افزایش داده است. به عبارت ساده تر اینکه با شروع همه گیری، صنعت کالاهای خانگی که سالانه تقریباً ۵ درصد در حال افزایش بود، در سال ۲۰۲۰ نسبت به ۲۰۱۹ بیش از ۱۰ درصد افزایش داشته است. نکته جالب توجه اینکه بیشترین تقاضا در بخش دکوراسیون منزل بوده که غالبا به این دلیل است که مردم عمده وقت خود را به دلیل محدودیت های اعمال شده از سوی سازمان های بهداشتی در منزل گذرانده اند.

۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۲
کد خبر: ۹۳٬۵۱۱

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 6 =