۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۹
کد خبر: . ۹۳٬۴۴۶
وجود قابلیت استفاده از پنل های خورشیدی در کوهستان الوند

همدان - جمشیدی، مدیرعامل شرکت توزیع برق استان همدان گفت: همدان با بهره مندی از ۲۸۰ روز آفتابی شرایط ایده آلی برای استفاده از انرژی خورشیدی دارد ضمن اینکه بازدهی قابل قبولی را شاهد خواهیم بود.

شیرزاد جمشیدی در گفتگو با خبرنگار بازار با بیان اینکه میزان بارندگی در سال جاری کاهش ۳۱ درصدی نسبت به بلندمدت داشته است، اظهار کرد: از ابتدای سال زراعی یعنی اول مهرماه سال ۱۳۹۹ تاکنون میزان بارندگی ها حدود ۴۴ درصد کاهش داشته ضمن اینکه شاهد افزایش دما هستیم.

وی با تاکید بر اینکه مصرف برق در دو ماهه امسال ۳۴.۱ درصد افزایش داشته است، عنوان کرد: با این روند افزایش پنج درجه ای دما را پیش بینی می کنیم که در امتداد آن افزایش مصرف برق نیز رخ خواهد داد بدین سان با توجه به افزایش پنج درجه‌ای دما در هفته آینده از مشترکین استان می خواهیم مصرف برق خود را حداقل ۱۰ درصد کاهش دهند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان همدان با تصریح بر اینکه اگر کاهش ۱۰ درصدی مصرف برق توسط مشترکین صورت نگیرد احتمال خاموشی در استان خواهیم داشت، عنوان کرد: با توجه به افزایش دما احتمال اعمال خاموشی در استان وجود دارد بنابراین نیازمند مدیریت مصرف از سوی مشترکین هستیم.

جمشیدی با تاکید بر این موضوع به راه های کاهش مصرف برق و رعایت الگوی مصرف اشاره کرد و افزود: کاهش بارندگی ها موجب شده تا در سال جاری شاهد این باشیم که چاه‌های کشاورزی زودتر وارد مدار شده اند، بدین ترتیب برق مصرفی در بخش کشاورزی در دو ماهه نخست سال جاری بالغ بر ۲۰۶ درصد افزایش داشته است.

باید در ساعات اوج مصرف یعنی از ساعت ۱۲ تا ۱۸ غروب و از ساعت ۲۰ تا ۲۴ شب الگوی مصرف برق از سوی مردم رعایت شود

وی با بیان اینکه تولید برق‌آبی کشور ۴۰ درصد کاهش یافته است، عنوان کرد: باید در ساعات اوج مصرف یعنی از ساعت ۱۲ تا ۱۸ غروب و از ساعت ۲۰ تا ۲۴ شب الگوی مصرف برق از سوی مردم رعایت شود و وسایل پرمصرف برقی در این ساعات کمتر مورد استفاده قرار گیرد و تا جای ممکن از سرد کردن بیش از حد محل سکونت خودداری و از نورهای طبیعی برای روشنایی محل کار و منزل خود استفاده شود.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان همدان در ادامه صحبت های خود با اشاره به انعقاد بیش از ۱۰ هزار تفاهم نامه با مشترکین برق استان همدان عنوان کرد: بیش از ۱۰ هزار و ۲۰۹ تفاهم نامه با مشترکین کشاورزی، صنعتی، اداری و مشترکین دارای مولد منعقد شده تا ۲۲۰ مگاوات در ساعات مورد نیاز وارد شبکه توزیع شود.

شناسایی ۹۱ مزرعه استخراج ارز دیجیتال با ۱۸۶۱ دستگاه ماینر در استان همدان
وی همچنین از شناسایی ۹۱ مزرعه استخراج ارز دیجیتال با یک هزار و ۸۶۱ دستگاه ماینر در استان همدان خبر داد و گفت: از ابتدای اردیبهشت ماه نیز در استان همدان ۲۵ مزرعه با ۲۵۱ دستگاه ماینر کشف شده که ۵۱۲ کیلووات مصرف برق این مزارع بوده است.

جمشیدی با تاکید بر اینکه پیک روز استان همدان در اردیبهشت ماه هشت درصد و پیک شب ۶ درصد بوده که در خردادماه به علت مدیریت مصرف به ۱.۳ درصد کاهش یافته است، عنوان کرد: امید است با مدیریت مصرف مشترکین تابستان را به خوبی سپری کنیم.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان همدان به دیگر اقدامات جهت اطلاع رسانی به شهروندان، مشترکین صنعتی و تجاری در این راستا اشاره کرد و گفت: در این راستا برای مشترکین پرمصرف برق استان همدان نیز بالغ بر ۳۶ هزار و ۴۲۵ پیامک ارسال شده است.

وی از بازرسی ۸۱۷ اداره در سطح استان همدان با همکاری بسیج و حراست به منظور رعایت الگوی مصرف برق نیز سخن گفت و افزود: گزارش های هفتگی پایش ادارات در سطح استان همدان به معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری همدان ارسال و موقعیت ادارات مشخص می شود و در صورت نیاز، برخوردهای لازم از سوی استانداری انجام می پذیرد.

جمشیدی با بیان اینکه برق ۹ مشترک پرمصرف در استان همدان نیز در حوزه تجاری قطع شده است، به دیگر اقدامات جهت رعایت الگوی مصرف برق در استان اشاره کرد.

با سه صنعت بالای سه مگاواتی استان همدان نیز هماهنگی ها صورت گرفته است تا شاهد کاهش ۶۰ درصدی دیلمان مصرف آن ها باشیم

وی با اشاره به اینکه با سه صنعت بالای سه مگاواتی استان همدان نیز هماهنگی ها صورت گرفته است تا شاهد کاهش ۶۰ درصدی دیلمان مصرف آن ها باشیم، اضافه کرد: بر آنیم تا میزان تلفات و هدررفت برق در استان را کاهش داده و به ۹.۵ در سال جاری برسانیم.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان همدان در ادامه صحبت های خود از شهروندان همدانی خواست تا در صورت مشاهده وجود و فعالیت ماینرهای غیرمجاز آن را از طریق سامانه ۱۲۱ اطلاع دهند، گفت: با این ماینرها برخورد خواهد شد.

وجود قابلیت استفاده از پنل های خورشیدی در کوهستان الوند
جمشیدی در پاسخ به خبرنگار بازار مبنی بر اینکه آیا امکان قرارگیری پنل های خورشیدی در کوهستان الوند وجود دارد یا خیر؟ به فعالیت شش نیروگاه خورشیدی هفت مگاواتی در استان همدان اشاره کرد و گفت: خوشبختانه استان همدان با حدود ۲۸۰ روز آفتابی می تواند شرایط ایده آلی را برای استفاده از انرژی خورشیدی داشته باشد و بازدهی قابل قبولی را در این زمینه شاهد باشیم.

وی در این راستا با تصریح بر اینکه هم اکنون شهرستان فامنین در زمینه استفاده از پنل های خورشیدی در استان همدان به عنوان پایلوت در نظر گرفته شده است، ادامه داد: در هر جای استان همدان که سرمایه گذاری مایل به استفاده از انرژی خورشیدی باشد، ما نیز از این موضوع استقبال می کنیم اما این روند باید با ضوابط قانونی پیش رود ضمن اینکه امکان اتصال به شبکه نیز وجود داشته باشد که در این صورت با قرارداد تضمین بیست ساله این روند پیش خواهد رفت.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان همدان عنوان کرد: در حال حاضر ۱۸ مگاوات نیروگاه مقیاس کوچک در سطح استان همدان به پیک بار استان و کشور کمک می‌کند.

۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۹
کد خبر: ۹۳٬۴۴۶

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =