۱۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۴
کد خبر: . ۹۲٬۹۲۶
 دور جدید ثبت‌نام طرح ملی مسکن آغاز شد| متقاضیان نگران بازپرداخت اقساط ۲.۵ میلیونی

دور جدید ثبت‌نام طرح ملی مسکن درحالی از امروز آغاز شد که افزایش سقف تسهیلات از ۱۰۰ میلیون به ۱۵۰ میلیون تومان هم به نظر می رسد قادر نباشد هزینه ساخت را کاهش و تولید مستمر مسکن را تقویت کند.

بازار؛ گروه راه و مسکن: دور جدید ثبت‌نام طرح ملی مسکن درحالی از امروز و از ساعت ۱۲ آغاز شد که چندی پیش محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفته بود از دوشنبه هفته جاری ثبت نام آغاز خواهد شد چرا که زمین ساخت واحدهای طرح ملی مسکن در ۲۳۰ شهر تامین شده است. اگر چه با مصویه دولت تسهیلات اختصاص یافته به مسکن ملی از ۱۰۰ به ۱۵۰ میلیون تومان افزایش یافته است و تولید مستمر مسکن در دستور کار است اما به نظر می رسد این افزایش سقف تسهیلات تنها بر دوش متقاضیان مسکن از بابت بازپرداخت اقساط خواهد بود.

همچنان مسئولان ارشد وزارت راه و شهرسازی برای تفاوت قائل شدن طرح مسکن ملی با طرح مسکن مهر از ذکر میزان دقیق قیمت تمام شده مسکن ملی و مبلغ دقیق آورده متقاضیان طفره می روند

اگر در خصوص این نکته که افزایش سقف تسهیلات مسکن ملی بر روی دوش متقاضیان سنگینی خواهد کرد بخواهیم ریز شویم باید به این نکته اشاره کرد که همچنان مسئولان ارشد وزارت راه و شهرسازی برای تفاوت قائل شدن طرح مسکن ملی با طرح مسکن مهر از ذکر میزان دقیق قیمت تمام شده مسکن ملی و مبلغ دقیق آورده متقاضیان طفره می روند.

قسط ماهانه وام مسکن ملی در بازپرداخت ۱۲ ساله ساده حدود ۲.۵ میلیون تومان است و قطعا این میزان مبلغ از عهده متقاضیان این واحدهای مسکونی برای بازپرداخت خارج است

آنچه که مشخص است این است که قسط ماهانه وام مسکن ملی در بازپرداخت ۱۲ ساله ساده حدود ۲.۵ میلیون تومان است و قطعا این میزان مبلغ از عهده متقاضیان این واحدهای مسکونی برای بازپرداخت خارج است.

محمودزاه با اعلام این‌که ثبت نام جدید یک هفته ادامه خواهد داشت، تاکید کرده پس از ثبت‌نام پالایش متقاضیان بلافاصله انجام خواهد شد.

جزئیات ثبت نام در مسکن ملی
«متقاضی و افراد تحت تکفل ، فاقد زمین مسکونی یا واحد مسکونی (از ۱۳۸۴/۰۱/۰۱ به بعد) بوده و از تاریخ ۱۳۵۷/۱۱/۲۲ از هیچ یک از امکانات نهادهای عمومی غیردولتی مربوط به تأمین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه‌ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده باشد. به عبارتی سبز بودن فرم ‹‹ج›› در استعلام از سامانه مربوطه (موضوع ماده یک آیین‌نامه اجرایی قانون ساماندهی عرضه و تأمین مسکن)

متقاضی متأهل و یا سرپرست خانوار

زنان خودسرپرست مشروط به داشتن حداقل ۳۵ سال سن

دارای حداقل ۵ سال سابقه سکونت در پنج سال اخیر در شهر مورد تقاضا

در شهرهای جدید سابقه سکونت حداقل ۵ سال در شهر جدید مورد تقاضا .و یا در شهر مادر ملاک است

نداشتن منع قانونی برای دریافت تسهیلات بانکی (نظیر چک برگشتی، تسهیلات معوقه و ...)

توانایی تأمین هزینه ساخت مسکن (مازاد بر تسهیلات بانکی)

امکان سپرده‌گذاری حداقل سی درصد هزینه ساخت مازاد بر تسهیلات بانکی، در خصوص متقاضیان واجد شرایط بر اساس اعلام دستگاه یا نهاد مربوطه

توانایی پرداخت اقساط ماهیانه بانکی تسهیلات دریافتی»

آورده اولیه در برخی پروژه‌های طرح ملی مسکن ۴۰ میلیون تومان است. در شهر جدید پردیس متقاضیان تا کنون در دو مرحله ۸۰ میلیون تومان واریز کرده‌اند و تا آخر خرداد نیز باید ۸۰ میلیون تومان دیگر پرداخت کنند.

پروژه‌های طرح ملی مسکن عموما در داخل شهرها ساخته شده، البته در تهران جانمایی این طرح در شهرهای جدید هشتگرد، پرند و پردیس و بخشی نیز در شهریار و رباط‌کریم انجام شده است.

در دور جدید ثبت‌نام که از ساعت ۱۲ ظهر امروز آغاز می‌شود شهرهای ذکر شده در تهران از جمله پردیس ظرفیتی برای ثبت‌نام ندارند.

۱۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۴
کد خبر: ۹۲٬۹۲۶

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 10 =