۱۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۸
کد خبر: . ۹۲٬۰۴۸
لایحه رتبه بندی مربیان سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور تقدیم دولت شد

شریعتمداری، وزیر تعاون طی مکاتبه‌ای با معاون اول رئیس جمهور، «لایحه رتبه بندی مربیان سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور» را برای تصویب تقدیم دولت کرد.

به گزارش بازار به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری، در این مکاتبه «ارتقای منزلت و صلاحیت حرفه‌ای و مرجعیت علمی و اجتماعی معلمان، استادان، پژوهشگران و فناوران» در نقشه جامع علمی کشور؛ بند (۴) راهبردهای ملی از قسمت راهبردهای کلان (۲) و «تقویت انگیزه‌های معنوی و تشویق اعتباری و مادی برای جلب نخبگان جامعه به سمت حرفه معلمی، استادی» را در زمره اقداماتی که به صورت ملی باید انجام شود، مطرح کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین در این مکاتبه تصریح کرد: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور از سازمان‌های تابعه این وزراتخانه به عنوان بزرگترین نظام آموزش‌های مهارتی کشور نقش اساسی در تأمین نیروی کار ماهر مورد نیاز بازار کار فعلی و آتی ایفا می‌کند.

وی تاکید کرد: از این رو ارتقای منزلت و صلاحیت حرفه‌ای مربیان سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور که بازیگران اصلی این عرصه هستند، زمینه ساز «دستیابی به سطح دانش و مهارت نیروی کار کشور متناسب با معیارهای جهانی و در جهت پاسخگویی به نیازهای جامعه و بازار کار داخلی و خارجی» و تحقق اهداف بخشی نظام علم، فناوری و نوآوری کشور مندرج در فصل دوم نقشه جامع علمی کشور خواهد بود.

شریعتمداری همچنین در این مکاتبه «هدایت نظام آموزش برای تأمین و جذب نیروهای نخبه و متخصص در حوزه‌های اولویت دار» را به عنوان یکی از رویکردهای پشتیبانی از این اولویت‌ها مورد تاکید قرار داد.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: از آنجایی که «لایحه رتبه بندی معلمان آموزش و پرورش» نیز در دستور کار دولت و مجلس شورای اسلامی قرار دارد، در راستای رعایت حقوق شهروندی و عدم ایجاد تبعیض بین نیروهای آموزشی، سیاست گذاری واحد در حوزه‌های آموزشی کشور و همچنین به منظور فراهم آوردن زمینه تحقق تکالیف مندرج در نقشه جامع علمی کشور و ماده (۵۴) قانون مدیریت خدمات کشوری، این وزارتخانه «لایحه رتبه بندی مربیان سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور» را تقدیم می‌کند.

۱۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۸
کد خبر: ۹۲٬۰۴۸

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 8 =