۱۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۳
کد خبر: . ۹۱٬۷۶۶
 ایران به کانون تامین غذای منطقه تبدیل می‌شود

رضایی، نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران گفت: برنامه ما در بخش کشاورزی، تبدیل ایران به هاب و کانون تامین غذای جمعیت ۵۰۰ میلیون نفری منطقه اتحادیه جنوب غربی آسیا است.

به گزارش بازار، محسن رضایی در حاشیه جلسه با اعضای اتاق بازرگانی ایران در جمع خبرنگاران افزود: تشکیل اتحادیه جنوب غرب آسیا یکی از طرح‌هایی است که مشابه اتحادیه اروپا در منطقه ما و با توجه به اشتراکات فراوان ۲۵ کشور منطقه از حیث جغرافیا، ژئوپلتیک، تجارت، دسترسی به منابع و فرهنگ نزدیک ملت‌ها قابل تشکیل است.

وی گفت: برای تبدیل ایران به هاب کشاورزی منطقه مهمترین موضوع این است که باید کشاورزی ایران مدرن شود و از طریق اصلاح خاک و آبیاری و همچنین ارتقای بهره‌وری و اصلاح رابطه دولت با کشاورزی این امر صورت خواهد پذیرفت.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ با اشاره به سیاست‌های حمایتی دولت‌های گذشته و حال از بخش کشاورزی افزود: این حمایت‌ها ضعیف بوده و در همه بخش‌ها از جمله خرید تضمینی و کمک‌های دیگر ضعف‌هایی وجود داشته است که این نقاط ضعف شناسایی شده و در دولت ما اصلاح و برطرف خواهد شد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری همچنین اتاق بازرگانی، اصناف و تعاون را سه رکن مهم پارلمان بخش خصوصی دانست و گفت: آنچه در خصوص رابطه دولت با بخش خصوصی تاکنون اتفاق افتاده است این بوده که رابطه دولت با بخش خصوصی جنبه تشریفاتی داشته است، اما ما این رابطه را در حد جلسات هیئت دولت ارتقا داده و هیچ تصمیمی را بدون مشورت با این پارلمان نخواهیم گرفت.

وی افزود: مدیران اقتصادی کشور را با مشورت پارلمان بخش خصوصی منصوب کرده و از نظرات و نظارت‌های آن‌ها در بهبود اقتصاد و پیشرفت کشور استفاده خواهیم کرد.

رضایی همچنین تحقق یارانه ۴۵۰ هزار تومانی را سریعترین وعده خود دانست که قابل تحقق خواهد بود و افزود: این یارانه زودتر از هر چیز دیگر عملیاتی خواهد شد و عده‌ای جو سازی نکنند که منابع آن از کجا خواهد آمد؟

وی گفت: پول‌پاشی در این کشور به اندازه کافی انجام می‌شود و ما فقط بخشی از آن را هدایت می‌کنیم چراکه سالانه ۱۳۸ میلیارد دلار از بیت المال در کشور توزیع می‌شود که بخشی از آن را هدایت خواهیم کرد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: داد و بیداد طرفداران رانتخواران بلند شده که چرا فلانی از یارانه ۴۵۰ هزار تومانی سخن می‌گوید، این همه از مفت خواران و غارتگران بیت المال حمایت نکنید. من بهتر از شما می‌دانم منابع این کار را از کجا تامین کنم.

وی افزود: کار خاصی نمی‌کنیم، ۱۳۸ میلیارد دلار یارانه پنهان در این کشور به طرز غلطی تخصیص داده می‌شود که آن را هدایت خواهیم کرد، اما چرا سر و صدای شما بلند شده و داد و فریاد می‌کنید؟

رضایی گفت: عملیاتی شدن یارانه را از نیمه دوم سال طبق برنامه‌ریزی انجام شده شروع می‌کنیم و اینکه عده‌ای می‌گویند از فردا شروع کن! اینطور نیست که از همین فردا شروع شود. ما شروع می‌کنیم، اما پر قدرت شروع می‌کنیم و تضمین می‌کنیم حرفی که می‌زنیم را عملیاتی خواهیم کرد.

وی افزود: ما و برادران ما در طول انقلاب هر حرفی زدیم عملی کردیم. گفتیم خرمشهر را آزاد می‌کنیم که کردیم و گفتیم کمتر از سه ماه آینده به حکومت داعش پایان خواهیم داد که این کار را کردیم و گفتیم اگرآمریکا غلطی کند توی دهانش می‌زنیم که این کار را هم انجام دادیم. ما اهل حرف زدن بدون عمل نیستیم چراکه می‌خواهیم دولت اقدام و تحول را تشکیل دهیم.

۱۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۳
کد خبر: ۹۱٬۷۶۶

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 7 =