۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۶
کد خبر: . ۹۰٬۶۵۶
تخفیف ۱۰۰ درصدی بهای برق مصرفی ۳۰۴ هزار مشترک کم مصرف در همدان

همدان - جمشیدی، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان گفت: از آغاز اجرای طرح برق امید ۳۰۴ هزار و ۱۵۳ قبض برق کم مصرف در استان همدان مشمول تخفیف ۱۰۰ درصدی بهای برق مصرفی خود شده‌اند.

شیرزاد جمشیدی در گفتگو با خبرنگار بازار با اشاره به اجرای طرح برق امید اظهار کرد: این طرح از آبان ماه سال گذشته همزمان با سراسر کشور برای مشترکین خانگی استان همدان اجرایی شد.

وی با بیان اینکه در این طرح بر اساس الگوی مصرف تعریف شده مشترکین به سه دسته کم مصرف، خوش مصرف و پرمصرف تقسیم می‌شوند، افزود: مشترکان کم مصرف از تخفیف کامل هزینه برق مصرفی برخوردار می‌شوند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان گفت: مشترکین خوش‌مصرف نیز با رعایت الگوی مصرف می‌توانند خود را به رده کم مصرف‌ها برسانند و از تخفیف ۱۰۰ درصدی برخوردار شوند.

وی با بیان اینکه طرح برق امید به منظور رعایت الگوی مصرف در بخش خانگی اجرایی می‌شود، گفت: در این طرح به دنبال تغییر نگرش مردم برای بهینه سازی مصرف انرژی هستیم.

یک درصد به تعداد مشترکان کم مصرف و دو درصد به مشترکان خوش مصرف افزوده شده و سه درصد از مشترکان پرمصرف استان  کاسته شده است

جمشیدی عنوان کرد: با گذشت ۷ ماه از اجرای طرح برق امید و مقایسه  مصارف در سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ مشخص شد یک درصد به تعداد مشترکان کم مصرف و دو درصد به مشترکان خوش مصرف افزوده شده و سه درصد از مشترکان پرمصرف استان  کاسته شده است.

وی عنوان کرد: از آغاز اجرای طرح برق امید از یکم آبان ماه سال ۱۳۹۹ تاکنون دو میلیون و ۱۱۰ هزار و ۸۶۴ قبض صادر شده که از این تعداد ۳۰۴ هزار و ۱۵۳ قبض برق جزو گروه کم مصرف بوده که معادل ۱۴.۵ درصد مشترکین است و مشمول تخفیف ۱۰۰ درصدی بهای برق مصرفی خود شده‌اند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با بیان اینکه یک میلیون و ۷۳ هزار و ۱۹ قبض برق نیز جزوه گروه خوش مصرف‌ها بوده است، گفت: این میزان شامل ۵۱ درصد قبوض صادره بوده که حداکثر مشترکین را در این مدت شامل می‌شود.

۵۷۲ هزار و ۴۰۴ قبض معادل ۲۷ درصد از مشترکین پرمصرف در این مدت بوده‌اند
وی با اشاره به تعداد مشترکین پرمصرف عنوان کرد: ۵۷۲ هزار و ۴۰۴ قبض معادل ۲۷ درصد نیز از مشترکین پرمصرف در این مدت بوده‌اند.

جمشیدی بیان کرد: طی سال جاری به بیش از ۳۶ هزار مشترک پر مصرف در استان همدان پیامک ارسال شده تا مصرف خود را مدیریت کنند که در صورت عدم توجه به این امر، برای قطع برق آنها از طریق مقام قضایی اقدام می‌شود.

وی با اشاره به ضرورت مدیریت مصرف برق عنوان کرد: مشترکین می‌توانند با راهکارهای بسیار ساده از جمله خاموش کردن لامپ‌های اضافی، استفاده از دور کُند کولر آبی، تهیه سایبان برای کولر، استفاده از لوازم برقی پر مصرف مانند ماشین لباسشویی در ساعات اولیه روز میزان مصرف خود را مدیریت کرده و جزو مشترکین کم مصرف شوند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به راه‌اندازی اپلیکیشن «برق من» افزود: مشترکین با مراجعه به این نرم افزار و دریافت اصل قبض می‌توانند میزان مصرف و گروه خود را مشاهده کرده و نسبت به مدیریت آن اقدام کنند.

۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۶
کد خبر: ۹۰٬۶۵۶

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 10 =