۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۸
کد خبر: . ۸۸٬۳۹۳
دنبال منابع دائمی مالی برای مشوق‌های صادراتی هستیم

کریمی، رئیس فراکسیون توسعه صادرات مجلس شورای اسلامی از وزارت صمت خواست تا تیم ویژه و کارشناسی خود را برای تدوین و ارایه سیاست های پیشنهادی صادراتی در برنامه هفتم توسعه معرفی کند.

به گزارش بازار به نقل از شاتا، علی اکبر کریمی با بیان این مطلب، افزود: صادرات موتور توسعه اقتصادی است و اگر به دنبال رونق تولید هستیم مسیر و راه آن از گذرگاه صادرات عبور می کند.

وی با تاکید بر لزوم داشتن نگاه و رویکرد جدید به حوزه صادرات، تصریح کرد: نگاه سنتی به حوزه صادرات باید تغییر کند، رویکرد درست و صحیح به صادرات در شرایط موجود راهگشاست.

رئیس کمیسیون توسعه صادرات مجلس شورای اسلامی صادرات را عامل قدرت ملی دانست و ادامه داد: باید به صادرات نگاه راهبردی و بلندمدت داشت و این نگاه که صادرات از مازاد تولید باید انجام شود باید تغییر کند.

کریمی با تاکید بر این نکته که سهم کشورمان از صادرات دنیا باید ارتقا یابد گفت: ظرفیت ها، پتانسیل ها و توانمندی های لازم برای این افزایش وجود دارد، فقط باید نوع نگاهمان تغییر یابد.

به سمت صادرات کالاهای مختص بازارهای هدف برویم
وی با بیان اینکه باید به سمت صادرات کالاهای مختص بازارهای هدف برویم، تاکید کرد: به عنوان نمونه کشور چین این رویکرد را در دستور کار قرار داده و ارزش افزوده بالایی را برای خود جمع آوری کرده است.

رئیس کمیسیون توسعه صادرات با تاکید بر اینکه به دنبال مشوق های صادراتی بیشتر هستیم، گفت: می‌خواهیم مشوق‌های صادراتی منبع دائمی مالی به غیر از منابع دولتی داشته باشند.

کریمی همچنین صدور بخشنامه های خلق الساعه را از مشکلات صادرات دانست و افزود:این بخشنامه ها فرصت واکنش به صادر کنندگان را نمی دهد و نباید در هر اتفاقی صادرات قربانی شود.

۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۸
کد خبر: ۸۸٬۳۹۳

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 6 =