۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۷
کد خبر: . ۸۸٬۲۲۹
با شعار «اقتصاد بدون ربا» وارد انتخابات شده ام

سبحانی، نماینده ادوار مجلس گفت: برای بهبود تدریجی مناسبات توسعه اقتصادی ایران و کمک به تحقق استقلال اقتصادی با شعار «اقتصاد بدون ربا» در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ حاضر شدم.

به گزارش بازار، حسن سبحانی بعد از ثبت نام در ستاد انتخابات وزارت کشور با حضور درجمع خبرنگاران با بیان اینکه گسترش استقلال سیاسی با ریشه‌کن شدن فقر و محرومیت و توسعه اقتصادی ایجاد می‌شود افزود: شرایط اقتصادی کشور آنقدر مفسده‌آور شده که توسعه اقتصادی که امری اجتناب‌ناپذیر است در گرداب فقر و محرومیت طبقات پایین و حتی متوسط قرار گرفته است.

وی گفت: من با علم به این واقعیت و شرایط فعلی ضمن باور به قابلیت‌ها و توانایی‌های اصول قانون اساسی برای بهبود تدریجی مناسبات توسعه اقتصادی ایران و کمک به تحقق استقلال اقتصادی با شعار «اقتصاد بدون ربا» در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ حاضر شدم.

سبحانی افزود: برخلاف بی‌عنایتی‌های گذشته برای سومین بار سرمایه یک عمر تلاش علمی و عملی خویش در دانشگاه و مجلس و دولت را پیشکش بهبود اقتصاد ملی و ارتقاء تکریم ملت می‌کنم.

متن کامل بیانیه وی به این شرح است:

در آستانه قرن پانزدهم هجری شمسی، ایران عزیز ما برخوردار از استقلال سیاسی ویژه‌ای شده است که در قرون اخیر بی سابقه و در تاریخ ایران با لحاظ مسائل محیطی آن، منحصر به فرد است.

بدون شک حصول این استقلال، وامدار مجاهدت‌ها و شهادت ها، رنج‌ها و مرارت‌ها و همچنین تاملات فکری و مبارزات مدنی زنان و مردانی است که بخصوص در یکصد سال اخیر، عمدتا گمنام، اما همگی مصمم و صبور، مسیر متصلب استبداد و تحمیل را، به افق روشن آزادی و انتخاب متحول نموده اند. این صیرورت افتخار آمیز، از ناحیه هیچ انسان منصفی، الا کسانی که گرفتار انقطاع از گذشته وتاریخ خویش گردیده اند خدشه پذیر نمی‌باشد.

با وجود این واقعیت انکارناپذیر، استقلال سیاسی کشور ما، هنوز مورد تهدید و در معرض خطر تاراج و رجعت به استبداد و تباهی قرار دارد. زیرا از یک طرف چگونگی‌های حفظ، تعمیق و گسترش استقلال سیاسی در گرو تامین توام با حفظ آزادگی نیازهای انسان در جریان رشد و ریشه کن شدن فقر و محرومیت و دستیابی به توسعه و استقلال اقتصادی است و از طرف دیگر مناسبات حاکم بر شرایط اقتصادی کشور آنچنان در چنبره روابط نا سالم واستثماری انسان از انسان و چگونگی مالکیت انسان بر ابزارهای تولید، محبوس، غیرمولد و مفسده آور شده است که توسعه اقتصادی، که تحقق بخشیدن به آن، امری اجتناب ناپذیر و حتی لازمه دین ورزی بایسته است در گرداب باطل فقر و محرومیت طبقات پائین و حتی اقشار وسیعی از هموطنان شریف ما در طبقات متوسط، گرفتارآمده و به طور فرسایشی زندگی اقتصادی و به تبع استقلال سیاسی را به اضمحلال تهدید می‌نماید.

اینجانب به عنوان استاد اقتصاد دانشگاه تهران، با وجود علم به مخاطرات تهدیدی چنین ویرانگر و واقف به صعوبت مسیر و مشکلات متصلب شده کشور، ضمن باور به قابلیت‌ها و کارآمدی اصول قانون اساسی، با هدف کاستن و مهار نرخ رشد تخریبی که اقتصاد و جامعه ایران را فرا گرقته است و امیدواری به بهبود تدریجی مناسبات معطوف به توسعه اقتصادی ایران، به منظور ایفای نقش و کمک به تحقق استقلال اقتصادی مکمل و پشتیبان استقلال سیاسی، با شعار سرشار از شعور "اقتصاد بدون ربا "، درانتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ داوطلب شده و حضوریافته ام و با این امید که دست اندرکاران امر انتخابات بیش و پیش از دیگران اقتضائات رعایت همه وجوه حقوق ملت، لزوم و حساسیت پاسداری ازمیراث استقلال سیاسی، نوع مشکلات مردم و بایسته‌های راهبردی ایران اسلامی را تشخیص می‌دهند بر آن هستم تا علیرغم بی عنایتی‌های گذشته، برای بار سوم، سرمایه یک عمر تلاش علمی وعملی خویش در دانشگاه و مجلس و دولت را، پیشکش بهبود اقتصاد ملی و ارتقا تکریم آحاد ملت شریف ایران نموده و در این مسیر از بذل حتی ذره‌ای هم فروگذار ننمایم.

از خداوند بزرگ مسالت دارم تا منویات این بنده خویش را، آنچنان منطبق با خواسته‌ها و آرمان‌های مردم شریف ایران قراردهد که در پیامد آن، مقدمتا به افتخارحمایت و سپس پشتیبانی آنان برای پیروزی ملت، در جهاد سخت و عظیم نیل تدریجی به توسعه و مآلا استقلال اقتصادی و به تبع آن حفظ و تعمیق استقلال سیاسی، نائل آیم.

۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۷
کد خبر: ۸۸٬۲۲۹

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 15 =