۲۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۵
لزوم حذف بروکراسی مازاد جهت سرعت بخشیدن به سرمایه گذاری در بنادر
معاون امور اقتصادی سازمان بنادر تاکید کرد:

لزوم حذف بروکراسی مازاد جهت سرعت بخشیدن به سرمایه گذاری در بنادر

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر گفت: تسهیلات ترانزیتی برای سرمایه گذاران از جمله اقداماتی که می تواند موجب افزایش انگیزه برای ورود سرمایه گذار از دیگر کشورها به بنادر ایران شود.

به گزارش بازار به نقل از روابط عمومی وزارت راه و شهرسازی، فرهاد منتصر کوهستانی، معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی، درخصوص تاکید مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی روی جذاب کردن هرچه بیشتر فرصت ها برای جذب سرمایه گذار در بنادر کشور اظهار داشت: در راستای تسهیل و تسریع در روند جذب سرمایه گذاری در بنادر کشور این سازمان با بهره گیری از تجارب پیشین اقدام به بازنگری فرآیند سرمایه گذاری و تدوین دستورالعمل اجرایی آن در بنادر کشور کرده است.

وی ادامه داد: در دستورالعمل مورد نظر مسیر کاملا شناسایی و معرفی شده و اکران فرصت ها، پذیرش تقاضاها و بررسی اهلیت متقاضان سرمایه گذاری انجام گرفته است. همچنین با تدوین طرح سرمایه گذاری متناسب با الزامات سازمان، بررسی و تایید طرح های سرمایه گذاری، اخذ مجوزهای مربوطه و انعقاد قرارداد سرمایه گذاری پیش بینی شده است. در این دستورالعمل رویه های نظارت بر قراردادهای سرمایه گذاری، جایگزینی قرارداد، فسخ و خاتمه قراردادهای سرمایه گذاری پیش بینی شده است.

معاون مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در امور بندری و اقتصادی در ادامه بیان داشت: در این راستا همچنین سامانه سرمایه گذاری سازمان بنادر و دریانوردی در حال بازنویسی و به روزرسانی است. با تکمیل این سامانه روند پذیرش طرح های سرمایه گذاری و پایش قراردادها به صورت سیستمی انجام خواهد گرفت.

وی افزود: به این شکل و با سیستمی شدن کار این مساله تاثیر بسزایی در کاهش مدت زمان به نتیجه رسیدن قراردادهای سرمایه گذاری خواهد داشت و با حذف بروکراسی مازاد سرعت رسیدگی به موضوعات سرمایه گذاری افزایش خواهد یافت.

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی در پایان درباره برنامه های سازمان برای جذب هرچه بیشتر سرمایه گذار و کاهش نیافتن آن تصریح کرد: اعطای تسهیلات از محل وجوه اداره شده به پروژه های سرمایه گذاری در حال ساخت از جمله اقدامات موثری است که موجب تامین مالی و فعال نگهداشتن قراردادهای سرمایه گذاری می شود. همچنین در نظر گرفتن تسهیلات ترانزیتی از جمله اقداماتی است که می تواند موجب افزایش انگیزه برای ورود سرمایه گذاران از دیگر کشورها به بنادر ایران شود.

کد خبر: ۸٬۷۲۵

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha