۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۸
کد خبر: . ۸۵٬۳۱۸
 رقابت ناعادلانه بانک ها با بخش خصوصی عامل اخلال در نظام تولید کشور

حسن پور بیگلری، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: ورود و رقابت ناعادلانه بانک ها با بخش خصوصی موجب اختلال در نظام تولیدی و اقتصادی کشور شده است.

به گزارش بازار، شهباز حسن پور بیگلری عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: امروز بانک ها رقیب بی چون و چرای بخش خصوصی شده اند در حالیکه بانک ها باید با تامین منابع مالی، حامی تولید و بخش خصوصی باشند نه اینکه رقیب سرسخت تولید کننده بخش خصوصی باشند.

وی با تاکید بر ضرورت اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی، اظهارداشت: تا زمانیکه اصل ۴۴ قانون اساسی به خوبی و به سرعت اجراء نشود معضل اقتصاد و بنگاهداری بانک ها حل نخواهد شد و بنگاهداری بانک ها همچنان نظام اقتصادی و تولیدی را با مشکلات و آسیب های جدی مواجه خواهد کرد.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، تامین مالی بخش خصوصی را از وظایف مهم بانک ها برشمرد و گفت: بدلیل ضعف نظارت و اجرا نشدن قوانین و مقررات، بانک ها از وظایف اصلی خود دور شده اند و به سوی سوداگری و بنگاه داری سوق پیدا کرده اند.

وی افزود: بسیاری بانک ها با تاسیس صدها و هزاران شعبه و افزایش هزینه ها و کاهش راندمان و عملکرد ضعیف، زیان های زیادی کرده اند که در نهایت به اقتصاد کشور ضربه وارد کرده است.

این نماینده مجلس با اشاره به ضعف نظارت بر عملکرد بانک ها، اظهارداشت: در حال حاضر نظارت بر عملکرد بانک ها ضعیف بوده و ملموس نیست و عملکرد ضعیف بانک ها در بنگاهداری موجب نا امنی تولید کنندگان بخش خصوصی و آسیب های جدی به اقتصاد کشور شده است.

وی افزود: ما نمایندگان مجلس بصورت جدی این موضوع را پیگیر هستیم و تلاش خواهیم کرد با نظارت مستمر و تدوین طرح ها و تصویب قوانین لازم هرچه بیشتر از بنگاهداری بانک ها بکاهیم تا اقتصاد کشور به سمت رونق و سودآوری تولید سوق یابد.

شهباز حسن پور بیگلری نبود همگونی و هماهنگی تیم اقتصادی دولت را از عوامل بروز مشکلات اقتصادی در کشور عنوان کرد و گفت: در این زمینه همه ارکان نظام شامل دولت، مجلس و قوه قضاییه باید با همکاری و هماهنگی جدی و مستمر زمینه را برای اصلاح نظام اقتصادی، مانع زدائی ها و پشتیبانی ها از تولید و تولید کنندگان فراهم سازند.

۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۸
کد خبر: ۸۵٬۳۱۸

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =