۲۲ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۷
کد خبر: . ۸۲٬۸۷۵
اقتصاد جهانی در سال ۲۰۲۱ از بحران خارج نمی‌شود

طبق تحقیق انجام شده، اقتصاد جهانی قادر نیست در سال ۲۰۲۱ از بحران خارج شود.

به گزارش بازار به نقل از ایبنا، کارشناسان دانشکده عالی اقتصاد خاطرنشان کردند که هنوز عواملی که بر اقتصاد جهانی در سال ۲۰۲۰ تأثیر منفی گذاشته، از بین نرفته اند. طبق مطالعه کارشناسان دانشکده عالی اقتصاد همراه با اتحادیه صنعتگران و کارآفرینان روسیه، پیش بینی ها مبنی بر غلبه اقتصاد جهانی بر بحران کرونا در سال ۲۰۲۱ توجیه پذیر نیست. در برابر پیک های جدید همه گیری که در ماه های اخیر بسیاری از کشورها را درگیر خود کرده است، از هم اکنون بدیهی است که پیش بینی های اولیه بهبود کامل اقتصاد جهانی از این بحران در سال ۲۰۲۱ توجیه پذیر نیست.

کارشناسان خاطرنشان کردند که هنوز عوامل با تأثیر منفی بر اقتصاد جهانی، از بین نرفته اند. این کارشناسان معتقدند: شدت محدودیت های قرنطینه و میزان واکسیناسیون COVID-۱۹ متفاوت در کشورهای خاص و همچنین ظهور سویه های جدید خطرناک ویروس، همچنان بر وضعیت اقتصاد ملی و زنجیره های تأمین جهانی تأثیر منفی خواهد گذاشت.

نتیجه این گزارش این است که دولت ها باید سیاست های اقتصادی خود را با شرایط رکود طولانی تر منطبق کنند. در عین حال، چشم انداز بهبود اقتصادی نه تنها به اقدامات دولت، بلکه تا حد زیادی به برنامه ها و انتظارات بنگاه ها نیز بستگی دارد و اما درمورد دولت روسیه، تقویت نقش دولت، خطرات ناشی از مداخله دولت در کنترل مشاغل و قیمت گذاری، کاهش نیافتن بار اداری و دیجیتالی شدن فرایندهای تجاری حایز اهمیت هستند.

۲۲ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۷
کد خبر: ۸۲٬۸۷۵

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =