۲۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۳
کد خبر: . ۸۲٬۶۳۵
تحویل ۴۴۰ هزار فقره چک جدید به مشتریان بانک‌ها

نادعلی زاده، سخنگوی اجرای قانون جدید چک از تحویل ۴۴۰ هزار فقره چک جدید به مشتریان بانک‌ها خبر داد.

به گزارش بازار به نقل از ایبنا، آمنه نادعلیزاده به تشریح چگونگی ثبت، تایید و انتقال چک های جدید در سامانه صیاد پرداخت و گفت: چک های جدید از ابتدای سال ۱۴۰۰ در شبکه بانکی توزیع شده و تاکنون ۴۴۰ هزار فقره چک جدید به مشتریان تحویل داده شده است.

وی با بیان اینکه چک های جدید بنفش رنگ بوده و عبارت «کارسازی این چک منوط به ثبت صدور، دریافت و انتقال آن در سامانه صیاد است» بر روی آنها درج شده است، افزود: اطلاعات چک‌های جدید باید در سامانه صیاد ثبت شوند و این چک ها در غیر این صورت توسط بانک‌ها کارسازی نخواهند شد.

نادعلیزاده تاکید کرد: صادرکنندگان چک‌های جدید، باید اطلاعات مربوط به «تاریخ»، «مبلغ» و «هویت گیرنده» را علاوه بر برگه چک در سامانه صیاد نیز ثبت کنند. این افراد می‌توانند از درگاه‌های بانکی خود شامل «اینترنت بانک»، «همراه بانک» یا «اپلیکیشن‌های پرداخت» به سامانه صیاد دسترسی داشته باشند.

سخنگوی اجرای قانون جدید چک تصریح کرد: دریافت کنندگان چک های جدید نیز باید اطلاعات مندرج در برگه چک را با اطلاعات ثبت شده در سامانه صیاد تطابق داده و نسبت به تایید یا رد چک اقدام کنند.

وی با بیان اینکه انتقال چک نیز صرفا از طریق ثبت کدملی گیرنده جدید در سامانه صیاد امکان پذیر است و گیرنده جدید نیز ملزم به تایید اطلاعات چک در سامانه صیاد است، افزود: بنابراین متناظر با هر ثبتی در مورد چک های جدید یک تایید نیز باید در سامانه صیاد انجام شود.

سخنگوی اجرای قانون جدید چک در پایان خاطرنشان کرد که صدور چک های جدید در وجه حامل ممنوع است.

۲۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۳
کد خبر: ۸۲٬۶۳۵

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 6 =