۱۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۲
کد خبر: . ۸۲٬۰۲۳
سالانه بیش از یک میلیون واحد مسکونی در کشور نیاز است

مخبر، رئیس ستاد اجرایی فرمان امام گفت: مسکن نقش مهمی در رفاه اجتماعی و کنترل تورم در کشور دارد.

به گزارش بازار، محمد مخبر در مراسم عملیات ساخت ۱۳۰ هزار واحد مسکن برکت و بهره‌برداری از ۳۰ هزار واحد مسکن محرومین توسط ستاد اجرایی فرمان امام افزود: در بحث توسعه پایدار باید سه ضلع پایداری در اقتصاد، مسائل اجتماعی و پایداری در محیط زیست را در نظر بگیریم، که پایداری در اقتصاد ضلع اول است،، زیرا اقتصاد شاخه اصلی رفاه اجتماعی و از اساسی‌ترین دغدغه‌های مردم است.

مخبر گفت: اگر وضعیت معیشت جامعه حل شود جامعه به رفاه نسبی می‌رسد که این از مهمترین عوامل رضایت عمومی است.

وی با بیان اینکه پایداری در مسائل اجتماعی رکن دوم توسعه پایدار است افزود: در بخش مسکن بحث توسعه پایدار مطرح است،، زیرا در مسائل اقتصادی هیچ آرامشی در خانواده به اندازه صاحبخانه شدن وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه در قانون اساسی یکی از وظایف اصلی حکومت تهیه مسکن است افزود: در کشور سالانه بیش از یک میلیون واحد مسکونی نیاز است که در بهترین حالت حدود ۷۰۰ هزار واحد در کشور ساخته می‌شود، این یعنی درسال حدود ۳۰۰ هزار واحد کسری تولید مسکن داریم، این درحالیست که سالانه تعدادی به خانه‌های فرسوده کشور نیز اضافه می‌شود.

وی ادامه داد: ۳۰ هزار واحد مسکونی در مدت ۱۱ ماه ساخته شد و ۱۰۰ هزار واحد مسکونی نیز ظرف مدت ۱۸ ماه ساخته می‌شود.

مخبر با بیان اینکه بسیاری از پروژه‌های ساختمانی بیش از سه سال زمان می‌برد تا ساخته شود افزود: ساختمان تولید واکسن با متراژ ۷ هزار و ۵۰۰ متر زیربنا و با پیچیدگی‌های خاص خود ۱۰۰ روزه به پایان رسید و اکنون آماده بهره‌برداری است، اما برخی از پروژه‌های ساختمانی دو طبقه حدود ۳ سال زمان می‌برد تا ساخته شود.

وی گفت: اگر بخواهیم اولویت در تولید قائل شویم حتما باید به بخش مسکن توجه کنیم.

۱۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۲
کد خبر: ۸۲٬۰۲۳

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =