۱۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۰
کد خبر: . ۸۱٬۹۹۵
رشد مجوزهای معدنی در ۱۱ ماهه سال ۹۹

داده‌ها و آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از رشد دسته‌ جمعی مجوزهای معدنی از جمله تعداد پروانه اکتشاف، گواهی کشف و پروانه های بهره برداری است.

به‌ گزارش بازار به نقل از شاتا، در ۱۱ ماهه سال ۹۹ ۸۸۷ پروانه اکتشاف معدنی صادر شد که با احتساب صدور ۸۸۲ پروانه در مدت مشابه سال ۹۸، افزایش ۰.۶ درصدی در این حوزه داشته ایم.

همچنین صدور گواهی کشف معدنی ۲.۴ درصد افزایش داشت. بر این اساس در ۱۱ ماه سال ۹۹، تعداد ۴۷۰ فقره گواهی کشف صادر شد که این تعداد در ۱۱ ماهه ۹۸، تعداد ۴۵۹ فقره بوده است.

همچنین در بازه زمانی ذکر شده، ۵۶۶ فقره پروانه بهره برداری معدن صادر شد که با احتساب صدور ۵۲۶ فقره در مدت مشابه سال ۹۸ افزایش ۷.۶درصدی را در این حوزه شاهد بودیم.

اشتغال پروانه های بهره برداری معدنی در ۱۱ ماهه سال ۹۹، تعداد ۴ هزار و ۵۶۳ نفر و در ۱۱ ماهه سال قبل از آن، ۴ هزار و ۴۱۶ نفر بوده است که در این بخش نیز رشد ۳.۳ درصدی را داشته ایم.

همچنین هزینه عملیات اکتشاف نیز ۱۱ درصد افزایش داشته است. بر این اساس هزینه عملیات اکتشاف در بازه زمانی گفته شده یک هزار و ۳۰۲ میلیارد ریال و در ۱۱ ماهه سال ۹۸، مبلغ هزار و ۱۵ میلیارد ریال بوده است.

۱۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۰
کد خبر: ۸۱٬۹۹۵

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 4 =