۱۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۲
کد خبر: . ۸٬۱۱۵
ایرلاین‌های داخلی عامل انتقال کرونا نبودند

معاون حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی گفت: طبق اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ‌ ویروس کرونا با ایرلاین‌های داخلی به کشور منتقل نشده است.

به گزارش بازار به نقل از وزارت راه و شهرسازی، شهرام آدم نژاد با اشاره به اقدامات انجام شده در قبال تسهیل شرایط برای مردم و کاربران حرفه‌ای حمل‌ونقل با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور اظهار داشت: اولین اقدام وزارت راه و شهرسازی به عنوان یکی از ارکان ستاد ملی مدیریت کرونا در کشور، تنظیم پروتکل‌هایی برای ضد عفونی کردن ناوگان حمل‌ونقل عمومی در شقوق مختلف حمل‌ونقل و ایستگاه‌های راه‌آهن، ترمینال‌های فرودگاه‌ها، پایانه‌های بار، مسافر و مرزی همچنین بنادر بود که بنا بر دستور وزیر راه و شهرسازی به عنوان رئیس کمیته حمل‌ونقل ستاد ملی مدیریت ویروس کرونا انجام شد.

وی افزود: خوشبختانه مشکلات مربوط به تأمین مواد ضد عفونی کننده برای پاکسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی، ایستگاه‌های راه‌آهن، ترمینال‌های فرودگاه‌ها، پایانه‌های بار، مسافر و مرزی همچنین بنادر با همکاری وزارت صنعت معدن و تجارت رفع شد.

معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، پس از بررسی و انجام آزمایشات تخصصی اعلام کرد که ویروس کرونا با پروازهای متعلق به ایرلاین‌های داخلی به کشور منتقل نشده است.

آدم نژاد با بیان اینکه به دستور وزیر راه و شهرسازی، امکان استرداد بلیت قطار و هواپیما بدون اعمال جریمه و خسارت فراهم شده، گفت: در اقدام دیگر با پیشنهاد وزیر راه و شهرسازی، انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته ایران به‌منظور جلوگیری از اثرات سو اقتصادی شیوع ویروس کرونا و کاهش زیان‌های دست‌اندرکاران امر ترانزیت کشور که به دلیل انسداد مرزهای بین‌المللی با توقف کامیون‌های حامل کالاهای ترانزیت خارجی مواجه شده اند، حسب وظایف ملی، اجتماعی و حرفه‌ای خود تصمیم گرفت، کلیه کانتینرهای پر و خالی مرتبط را که ضوابط اجرایی آن متعاقباً و رسماً به استحضار خواهد رسید از پرداخت هزینه دیر کرد کانتینر معاف شدند.

آدم نژاد بیان داشت: همچنین طبق دستور وزیر راه و شهرسازی، پروانه فعالیت شرکت‌های حمل‌ونقل و کارگزاری منقضی در تمامی شقوق حمل‌ونقل تا پایان اردیبهشت ماه سال ۹۹ تمدید می‌شوند.

معاون حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی افزود: بستر اینترنتی تمدید کارت هوشمند رانندگان حمل و نقل جاده‌ای کالا و مسافر فراهم شده است و رانندگان عزیز می‌توانند از طریق مراجعه به آدرس اینترنتی WWW.SMARTCARD.RMTO.IR نسبت به تمدید اعتبار کارت هوشمند اقدام کنند.

وی در ادامه یادآور شد: از سوی وزارت راه و شهرسازی پیشنهادی به شهرداری تهران مبنی بر امکان فعالیت تاکسی‌های فرودگاه امام خمینی (ره) در داخل شهر تهران تا پایان خرداد ماه ارائه شده است که هم اکنون این پیشنهاد از سوی شهرداری تهران در دست بررسی قرار دارد.

جانشین وزیر در ستاد مدیریت بحران وزارت راه و شهرسازی با اشاره به کاهش تقاضا برای انجام سفر با ناوگان حمل‌ونقل عمومی گفت: در تمامی شقوق حمل‌ونقل با کاهش شدید تقاضا برای سفر مواجه هستیم و به ترتیب بیشترین کاهش در بخش جاده‌ای، ریلی و سپس هوایی به چشم می‌خورد.

گفتنی است، وزارت راه و شهرسازی به رغم کاهش شدید سفرها از مردم کشور درخواست دارد از انجام سفرهای غیرضروری به طور جد پرهیز کنند.

۱۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۲
کد خبر: ۸٬۱۱۵

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 9 =