۲۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۶
زنبورداران کشور، شناسنامه زنبورداری دریافت کردند
مجری طرح توسعه زنبورداری کشور:

زنبورداران کشور، شناسنامه زنبورداری دریافت کردند

اکبرپور، مجری طرح توسعه زنبورداری کشور گفت: اکثر زنبوردارانی که در سرشماری سال ۱۳۹۸ شرکت کرده اند، دفترچه یا شناسنامه زنبورداری خود را دریافت کرده اند.

به گزارش بازار به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، مجری طرح توسعه  زنبورداری با بیان این مطلب گفت: افرادی که در سرشماری سال ۱۳۹۸ شرکت کرده اند، چنانچه دفترچه زنبورداری نگرفته اند، می توانند  با هماهنگی معاونت بهبود تولیدات دامی و اتحادیه زنبورداران استان و مطابق دستورالعمل صدور شناسنامه زنبورداری و ضوابط اعلام شده برای دریافت دفترچه زنبورداری اقدام نمایند.

حسین اکبرپور افزود: این دفترچه به عنوان اوراق بهادار محسوب می شود و قابلیت های مختلفی از جمله دریافت تسهیلات بانکی را دارد.

وی اظهار داشت: طبق آخرین سرشماری که در سال ۱۳۹۸ انجام شد، تعداد ۹۸ هزار زنبورستان در کشور داریم که در مجموع ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار کلنی زنبورعسل دارند.

اکبرپور گفت: بر اساس این سرشماری حدود ۱۴۸ هزار نفر به طور مستقیم  در حوزه زنبورداری مشغول فعالیت هستند.

وی اضافه کرد: به دلیل شیوع کرونا، سرشماری سال ۱۳۹۹ انجام نشده است و گزارش های استان ها از جمعیت آماری زنبورداران و تولید محصولات آنان، بر اساس خود اظهاری می باشد.

مجری طرح توسعه  زنبورداری درباره سرمایه مورد نیاز راه اندازی یک زنبورستان اذعان داشت: حداقل تعداد کلنی زنبورعسل برای صدور دفترچه زنبورداری ۴۰ کلنی بوده و برای ایجاد یک زنبورستان با ۴۰ کلنی حدود ۸۰ میلیون تومان سرمایه نیاز است.

وی اضافه کرد: مجموع  هزینه  سرمایه گذاری  به ازای هر کلنی زنبورعسل  شامل هزینه خرید کندو و تجهیزات زنبورداری و سرمایه در گردش موردنیاز برای یک دوره یکساله حدود دو میلیون تومان برآورد می شود.

کد خبر: ۷۹٬۶۰۱

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha