۲۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۸
کد خبر: . ۷۹٬۴۳۷
۳۴۲ بنگاه اقتصادی قزوین مورد حمایت قرار گرفتند

قزوین- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: در هشت سال دولت تدبیر و امید ۳۴۲ بنگاه اقتصادی با ۶۱ هزار و ۷۰۲ نفر اشتغال مورد حمایت قرار گرفتند و برای حل مشکلات آنها اقدام شد.

به گزارش بازار به نقل از روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین، رضا گروسی در این باره اظهار کرد: رصد و شناسایی واحدهای مشکل دار با هماهنگی اداره بازرسی کار و روسای ادارات تابعه استان در هشت سال دوره دولت تدبیر و امید در دستور کار قرار گرفت و با تشکیل جلسات مستمر با کارفرمایان این واحدها و ارجاع مشکلات به کمیسیون امنیت کارگری و کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید جهت اخذ مصوبه کمک به آنها اقدام شد.

وی اضافه کرد: حمایت های صورت گرفته در این مدت، منجر به حل و فصل مشکلات این واحدها از قبیل تقسیط و استمهال بدهی، مساعدت از سوی دستگاه‌های خدمات رسان و پرداخت معوقات کارگری و در نهایت خروج تعدادی از آنها از لیست بنگاه‌های مشکل دار شد.

گروسی با اشاره به اقدامات شاخص صورت گرفته در هشت سال گذشته برای بیمه بیکاری و اشتغال مقرری بگیران این بیمه، گفت: در مهرماه سال ۹۴ فلوچارت جدید فرآیند بیمه بیکاری طراحی و در کاریابی‌ها به اجرا درآمد و بخشی از امور غیر حاکمیتی بیمه بیکاری به دفاتر کاریابی های غیردولتی با هدف توانمندسازی بخش خصوصی، کاهش تصدی گری دولت و افزایش رضایتمندی ارباب رجوع واگذار شد.

این مسئول گفت: در سال ۹۵، در راستای بند(ب) ماده ۶۷ قانون برنامه ششم توسعه مبنی بر تکلیف دستگاه های اجرایی نسبت به الکترونیکی کردن فرآیندها، این اداره کل آمادگی خود را برای راه اندازی سامانه بیمه بیکاری (سابک) به عنوان پایلوت کشوری اعلام کرد و فرآیند بیمه بیکاری با هدف کاهش مدت زمان رسیدگی به درخواست های این بیمه با راه اندازی سامانه مذکور به صورت الکترونیکی به اجرا در آمد.

گروسی افزود: در سال جاری نیز با توجه به شیوع کرونا و لزوم کاهش مراجعات حضوری متقاضیان به منظور پیشگیری از شیوع بیماری، زیر سامانه بیمه بیکاری در سامانه جامع روابط کار راه اندازی و به مرحله اجرا رسید.

وی با اشاره به موضوع توانمندسازی مقرری بگیران بیمه بیکاری، اضافه کرد: در این مدت، نیازهای بازار کار با هماهنگی کاریابی های غیردولتی و آموزش فنی و حرفه ای احصا و با ارائه آموزش‌های مربوط از سوی آموزش فنی و حرفه ای برای توانمندسازی مقرری بگیران بیمه بیکاری اقدام شد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: در این راستا از ظرفیت‌های کاریابی‌های غیردولتی برای ایجاد اشتغال مقرری بگیران بیمه بیکاری مطابق رشته آموزش دیده استفاده شد و ۱۷۳ نفر از مقرری بگیران در رشته آموزش دیده اشتغال به کار یافتند.

۲۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۸
کد خبر: ۷۹٬۴۳۷

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 14 =