۲۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۳
کد خبر: . ۷۸٬۸۱۷
حداقل‌ها باید در افزایش حقوق کارگران در سال ١۴٠٠ تأمین شود

قادری، نماینده مردم شیراز در مجلس با اشاره به برگزاری نشست شورای حقوق و دستمزد برای تعیین نرخ افزایش حقوق کارگران در سال ١۴٠٠، عنوان کرد: این افزایش حقوق‌ها به گونه‌ای باشد که حداقل‌ها را برای کارگران تامین کند و از سوی دیگر فشار مضاعف به کارفرمایان وارد نکند.

به گزارش بازار به نقل از خانه ملت، جعفر قادری عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس، با اشاره به جلسات سه جانبه نمایندگان دولت، کارفرمایان و کارگران برای افزایش حقوق کارگران در سال ۱۴۰۰، گفت: باید این افزایش حقوق ها به گونه‌ای باشد که حداقل ها را برای کارگران تامین کند و از سوی دیگر فشار مضاعف به کارفرمایان وارد نکند.

 وی ادامه داد: هرچه بر کارفرمایان فشار بیشتری وارد شود ممکن است اقدام به اخراج کارگران کنند، شورای حقوق و دستمزد باید نرخی را در نظر بگیرد که پاسخگوی انتظارات متقابل کارگران و کارفرمایان باشد.

 نماینده شیراز در مجلس با تاکید بر اینکه باید شرایطی را فراهم کنیم که بیکاری در جامعه بیشتر نشود، عنوان کرد: افزون بر این می بایست با در نظر گرفتن  همه جوانب،  حقوق کارگران افزایش پیدا کند تا زمینه تولید و رشد اقتصادی را فراهم کنبم.

عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: نباید به سمتی برویم که کارفرمایان سرمایه را جایگزین کارگران کنند اگر نرخ ها به گونه ای افزایش پیدا کند سود تولید کننده به صرفه نباشد ممکن است در این شرایط کارفرمایان  بخواهند از سرمایه شان به جای کارگران استفاده کنند که در اینصورت تعداد بیکاران افزایش پیدا می‌کند.

قادری با بیان اینکه باید در تعیین حقوق و دستمزدها چند اولویت را در نظر گرفت، اظهار داشت: طبق برخی آمارها در شرایط فعلی ۶ میلیون نفر وجود دارند که تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی نیستند به همین دلیل باید به گونه ای در تعیین حقوق دستمزدها عمل کرد که کارفرمایان ترغیب شوند تا از این افراد بیکار در چرخه تولید استفاده کنند.

۲۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۳
کد خبر: ۷۸٬۸۱۷

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 8 =