۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۲
«اتکای» یکساله ۷۵۲ریال سود برای هر سهم ساخت

«اتکای» یکساله ۷۵۲ریال سود برای هر سهم ساخت

شرکت بیمه اتکای ایرانیان در صورت های مالی ۱۲ماهه از تحقق سود ۷۵۲ریالی برای هرسهم خبر داد.

به گزارش بازار به نقل از بازار سرمایه ایران، شرکت بیمه اتکای ایرانیان در دوره ۱۲ماهه منتهی به ۳۰ آذر۱۳۹۹، سود هرسهم را با رشد ۱۵۳درصدی نسبت به سال مالی قبل مبلغ ۷۵۲ریال اعلام کرد.

این شرکت درآمد حق بیمه یکساله خود را یک هزار و ۶۸۲میلیارد ریال، سود عملیاتی را ۳هزار و ۲۲۹میلیارد ریال، سود خالص را ۳هزار و ۸میلیارد ریال و سود انباشته پایان دوره را ۲هزار و ۷۹۲میلیارد ریال اعلام کرده است.

اتکای در تشریح اهداف و برنامه های راهبردی خود درخصوص مبلغ و ترکیب پرتفوی بیمه‌ای شرکت اعلام کرد که قصد پذیرش ریسک براساس اصول و موازین حرفه ای و فنی و ایجاد پرتفوی متنوع و متوازن از اهم راهبردهای مدیریت در قبول قراردادهای اتکایی است. از سوی دیگر همانند سال های قبل انتظار می رود در پرتفوی این شرکت، رشته آتش سوزی، نفت و انرژی، مهندسی و باربری بیشترین سهم را دارا باشند و شرکت بتواند برای سال مالی منتهی به ۳۰آذر۱۴۰۰ به حق بیمه ای معادل ۲میلیون و ۱۷۷هزار میلیارد ریال دست یابد. همچنین بر اساس آیین نامه شماره ۵۸ شورایعالی بیمه در خصوص محاسبات ذخایر فنی، احتساب ذخایر به صورت یکساله و بر اساس روش فصلی ۱/۸ محاسبه می شود.

از سوی دیگر نظر به اینکه هزینه خسارت سهم نگهداری شامل مجموع خسارت پرداختی و ذخایر خسارت با کسر خسارت سهم اتکایی است، بنابراین مجموعه موارد مذکور باید مبنای تحلیل و محاسبه قرار گیرد.

این شرکت در گزارش خود اعلام کرد که پیگیری مستمر تحولات اقتصادی، سیاسی، ملی و بین المللی و بازارهای سرمایه گذاری است که می توان به بازارهای مالی و پولی از طریق برگزاری جلسات شورای سرمایه گذاری و متنوع سازی سبد سرمایه گذاری های شرکت به منظور به کارگیری موثر دارایی ها و کسب بازده مناسب از فعالیت های سرمایه گذاری اشاره کرد که در چارچوب ضوابط آیین نامه سرمایه گذاری شرکت های بیمه از اهم راهبردها و راهکارهای سرمایه گذاری های شرکت است.

علاوه بر این سرمایه گذاری در املاک به مبلغ ۸۳میلیارد و ۱۱میلیون ریال مربوط به خرید یک باب ساختمان کلنگی واقع در خیابان آفریقا خیابان سایه به مساحت ۶۱۵ متر مربع است.

کد خبر: ۷۶٬۷۳۰

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha