۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۰
کد خبر: . ۷۶٬۶۰۸
پتروشیمی و فولاد، آب خودروسازان را گل‌آلود می‌کنند

غضنفری، وزیر اسبق صمت، پتروشیمی و فولاد را جز صنایع بالادستی دانست که با گل آلود کردن آب موجب آلوده شدن صنعت پایین دستی خودرو می شوند.

به گزارش بازار، مهدی غضنفری وضعیت نابسامان خودروی کشور را ناظر بر مقوله ای سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فنی عنوان کرد و گفت: در این حوزه نیز به سان صنعت دارو یا مسائل دینی، اکثر مردم خود را کارشناس می دانند و اظهار کرد می کنند.

وی گسترش دامنه این بحث را بدلیل گرایش اقشار مختلف مردم به خرید خودرو مطرح کرد و افزود: موضوعات فنی در سایر نقاط دنیا در گستره ی بحث افراد جامعه نیست و لذا در ایران به سختی می توان حرفی درباره خودرو زد چون بلا فاصله گروه های مختلف اجتماعی واکنش نشان می دهند.

غضنفری همچنین تعیین قیمت را در بورس به یک پوز روشنفکرانه تشبیه کرد و گفت: مردم قادر به خرید خودرو نیستند و سرچشمه های این تورم هم از بالا دست شروع شده است و ما در پایین دست قصد داریم این آب گل آلوده، زلال شود.

این کارشناس مسائل اقتصادی و سیاسی، پتروشیمی و فولاد را جز صنایع بالادستی دانست که با گل آلود کردنِ آب موجب آلوده شدن صنعت پایین دستیِ خودرو می شوند.

غضنفری با بیان این مطلب افزود: سلسله مراتب برنامه ریزی در نظام برنامه های سالیانه کشور آنطور که باید دنبال نمی شود و لذا نمی توان انتظار داشت که یک تکه از اسناد برنامه را در آب بریزیم و بنوشیم تا صنعت خودروی ما متحول شود.

همچنین بهرام شهریاری، کارشناس صنعت خودرو، در رابطه با چرایی زیان انباشت خودروسازان گفت: در دنیا دو روش برای قیمت گذاری وجود دارد که یکی قیمت تمام شده است و خودروسازان ما به سمت این روش کهنه و قدیمی رفته اند.

وی قیمت هدف را از دیگر شقوق قیمت گذاریِ محصولِ کارخانه های خودروسازی برشمرد و مختص کشورهایی دانست که در آن بحث رقابت وجود دارد.

شهریاری نوع دوم قیمت گذاری را ناظر بر کیفیت بالا، خدمات بهتر و قیمت نازل تر دانست و افزود: در اینجا رقابت تنگاتنگ است و هر کس از این گردونه خارج شود، حذف خواهد شد.

وی ادامه داد: در کشورمان به دلیل انحصار صنعت خودرو، متاسفانه قیمت تمام شده، در قیمت گذاری محصول مطرح است.

شهریاری مواد اولیه کشور را به دلیل نبود برنامه توسعه صنعتی، دچار روند ناهنجار دانست که هیچگاه مسیر و مقصدی معلوم را پیش روی صنعت خودروی داخلی نگذاشته است.

این کارشناس صنعت خودرو خاطرنشان کرد: در اینجا مشخص نیست چند کارخانه خودروسازی و با چه محصولات و تیراژی باید فعال باشند و به همین دلیل صنعت خودروی کشور در سطح مونتاژ باقی مانده است.

شهریاری خودروی داخلی را دارای دو سطح یعنی صنعت مونتاژ و قطعه سازی دانست و افزود: بنگاه های ما یکسان و یکنواخت کار نمی کنند چون فاقد برنامه توسعه صنعتی هستیم.

۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۰
کد خبر: ۷۶٬۶۰۸

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 11 =